Miroslavst

Nejde spustit windows?

Před nedávnem jsem zde dával otázku ohledně spuištění windows, kdy se to opět vrací zpět a furt dokola a nelze se do systému přihlásit.
(Furt při startu ukazuje, že nebylo řádně vypnuto a ať vyberu dle nabídky-poslední konfiguraci. Když ji vyberu, systém nenaběhne a furt dokola).
Něco málo jsem vyřešil. Před vypnutím počítače zastavím antivir a zapnu ho zase až po zapnutí počítače.
A ejhle najednou to jde.
Kde je teda chyba? Mám windows xp profesional, antivir avast verze 6.0.1125
Proč to tak dělá?
A ještě jedna věc: Co to znamená, že můžu nastavit u toho antiviru, aby zkoumal při startu počítače?
Já nic nenastavoval, je to tak dané, ale můžu to zrušit. K čemu to je? Nedělá to náhodou to?
Doplňuji:
Nemám nic jiného.
Dělá to teprve několik dní. Po instalaci aktualizaci programu avast. mimochodem dělalo si to samo, já nic nechtěl aktualizovat. Mně stačí aktualizace databáze a ne programu. Ale čert to vem.
Prostě ho vypnu a pak zapnu a je to v poho.

Ještě teda nevím co je to zkoumánítěním systému, zkusím to vypnout a uvidíme.

Nejlepší odpověď
tom004

Tak podobný problém jsem měl také.Na doporučení,jsem odinstaloval Avast,nainstaloval AVG free,a od té doby,problémy nejsou.Jenom mi přád doporučuje koupit plnou verzi.Neříkám,že to musí být totéž,ale za pokus to možná stojí.
Doplňuji:
Pro chudst.Za upozornění dík,zatím pracuje přes dva roky bez jediného problému.A nebo mám kliku.:))

Další odpovědi
chudst

Jak jsem psal v podobnem tematu:
„Co odinstalovat v nouzovem rezimu Avast? A bud znovu nainstalovat, a pokud to bude delat stale, pak jiny antivir.“

Potvrzuje mi to i zde tom004 (jen AVG za ziveho boha nedoporucuji, co jsem ho pouzival driv – je derave jak reseto).

A potvrzuji mi to i zde:
http://www.pc-help.cz/viewto­pic.php?f=95&t=­65453

Takze odinstalovat. (Muj NOD ma take zakrtle ‚zkoumani pri startu pocitace‘, takze to to pravdepodobne nebude, ale cert vi. Obcas o tom nachazim zminku na webu, jak se tu ted divam, ale nikde neni zadne poradne reseni, jen doporuceni k odinstalaci. Podle meho se to hada s nejakym programem – nemate zapnuty jeste nejaky AntiSpyware, Ad-Aware ci neco podobneho?)

AndreiRanger

Mě osobně to takle blblo když se tloukly programy, zabadejte v pameti kdy to zacalo, posledni naistalovany program bude pricinou.

Jinak automatické aktualizace se dají vypnou v nastaveni.

beer

Jó tak bacha!
Avast něco najde a začne odstraňovat, ale nijak to nejde. PROTO je tam možnost spustit při startu (ten nalezenej prevít ještě není aktivní, nejede) a Avast ho tedy lehce odstraní. Teprve poté se nastartuje PC, musíš čekat!
Stejně tak, jako když máš ve volbách Avastu zatrženo testovat při startu PC – při každém spuštění nejdříve maká Avast, pak se teprve spustí systém PC !!

Zdroj: zkušenost

chudst

tom004: To ano, me taky pracovalo bez problemu, ale pocitac bez problemu nepracoval :) Az nefungoval skoro vubec, zahodil jsem AVG, zkusmo nainstaloval NOD32 – projel jsem jim pocitac, vyskakalo na me asi deset viru, ktere AVGcko vubec neodhalilo a od te doby mi pocitac jel zase v pohode a ja nedam na NODa dopustit. (Nevyhoda je, ze je placeny, ale zaslouzi si tu castku.) Mozna, ze se jiz zlepsilo a derave neni, ja ho pouzival tak 6 let zpatky. Anebo mate kliku a nemate viry :) Pokud jste s nim spokojen, pak proc ne, nejvetsi duvod proc pouzivat nejaky program neni pro jeho plusy, ale kvuli spokojenosti uzivatele :)