Proč mi nefunguje Windows Update?

Ať dělám co dělám, nemůžu se dostat na web Windows Update. Automatické aktualizace zapnout nemůžu (nejde to) a nezobrazí se mi ani webové stránky Win Update, místo nich se otevírají jiné divné weby. Co se stalo?

Nejlepší odpověď
Olaf

S největší pravděpodobností máte Windows infikované nějakým virem. Tohle chování je pro nákazu typické. Místo stránek pro zabezpečení systému jsou součásti systému upraveny tak, aby vás to naopak zavedlo na další škodlivé stránky nebo podvodné weby, kde vám slíbí „odvirování“ za poplatek (přes kreditní kartu). Na to si dejte velký pozor (naštěstí takové weby jsou psané anglicky). Systém projeďte programy jako AdAware, SpyBot Search & Destroy nebo Spyware Terminator a antivirovým programem. Pravděpodobně tohle bohužel nebude stačit (záleží na typu viru, jak je moc sofistikovaný a kde všude se zapsal a co upravil). Hodně napoví i program Hijackthis (zdarma). Kontrolu proveďte v nouzovém režimu Windows bez aktivního připojení k síti. Pokud by se chování opakovalo, vir se jakoby „vracel“, požádejte o pomoc zkušenějšího uživatele, který má s podobnými problémy zkušenosti (bohužel odvirování může trvat i několik hodin).

Další odpovědi
LuciJe

Windows máte v počítači legálně? Pokud ne, mohl by to být ten problém…

Za „otevíráním divných webů“ obvykle stojí napadaní PC – proveďte kontrolu antivirovým programem a antispywarem.

Attack-design

že by nelegální windows když nemůžeš stýhnout aktualizace? stahni si windows legalizator na ulozto.cz