suaeda

Proč nejde aktualizovat Win 7?

Mám 2 notebooky a na obou nainstalovanou OEM verzi win 7 Home premium. Nedávno jsem na jednom přeinstaloval OS a chvilku zkoušel Win 10. Je to asi dobrý systém, ale dlaždice po celé ploše 13 palcového monitoru mi nevyhovovaly. Vrátil jsem se tedy zpět na verzi 7. Systém již nešel aktualizovat. Jen stále nabízel upgrade na win 10. Takže, jsem komplet přeinstaloval notebook na win 7 včetně zformátování celého disku. Na vysvětlení mám staženou OEM verzi Win 7 na DVD s 1 serv.p., která lze po registraci čísla uvedeném na spodku stroje zcela bez problému korektně legalizovat. Tuto instalačku OEM Win 7 jsem si stáhl již dříve přímo ze serveru microsoftu, kde byla velmi dobře ukryta. Bohužel na tomto notebooku nejdou aktualizace. Na druhém notebooku, který jsem přeinstaloval, zhruba před půl rokem jde vše normálně. Nyní zkouším jak na notebooku spustit aktualizační proces. Zkoušel již dost věcí včetně vypínání firewalu ad.
Takže prosím přítomné specialisty o radu jak na to abych mohl normálně aktualizovat legální win 7. Díky za rady a případné odkazy na web.

Odpovědi
mosoj

Měl jsi W10 v režimu pro tablet. Pokud to zakážeš v nastavení budeš mít plochu jak ve W 7,8.
Snad ti někdo poradí.