shark_2

Jak na to, aby se program po zapnutí PC spouštěl automaticky přímo z plochy?

Mám počítač z druhé ruky kvůli jedné aplikaci, na kterém se po spuštění rovnou ta aplikace zapne, resp. nenaskočí ani plocha a rovnou se po bootování objeví aplikace. Bylo mi řečeno, že to bylo z důvodu, aby zaměstnanci, kteří na tom počítači pracovali nemohli dělat cokoliv jiného a že se aplikace načítá přímo z win. Já s tím programem potřebuji pracovat také, ale rád bych jej otevíral klasicky z plochy, tedy se po zapnutí dostal rovnou na plochu a pracoval jako klasický uživatel. Je prosím nějaká cesta, jak to uvést do normálního stavu?

Odpovědi
Emefej

Pokud se jedná o Win, tak si zavolej příkazový řádek, napiš shell:common startup a tam ten program vymaž.

led

Nepíšete, na akom operačnom systéme počítač pracuje.
Podľa popisu zjavne v nastavení je ako prioritné zapnutie daného programu…
1 – Skúste pri zapnutí počítači pomocou funkčnej klávesy Fx (závisí od výrobcu počítača: ESC, F1, F2, F8, F9, F10 ) bootovanie prerušiť a v ponuke prejsť do núdzového módu, týka sa operačného systému windows, tu si potom môžte podľa potreby v adresáre „po startu“ nastaviť/zrušiť požadovaný program.
2 – skúste ukončiť prácu programu bez vypnutia počítača. Mali by ste následne prejsť na plochu windows. Tu si potom môžte podľa v adresáre „po startu“ nežiaduci program odstrániť.

Pokiaľ toto neovládate, požiadajte niekoho skúsenejšieho, alebo v servise.

Dodatok:
Windows XP Embedded
Windows XP Embedded boli vydané v roku 2001. Na začiatku roka 2014 využívalo približne 95% všetkých automatov (od bankomatov po hracie automaty) práve Windows XP embedded alebo desktopovú verziu Windows XP.
Vzhľadom na to, že podpora tohto systému na začiatku roka 2016 skončila, bolo nutné prejsť na novšie a podporované systémy. https://sk.wi­kipedia.org/wi­ki/Windows_IoT

elkon

Otevřít Správce úloh a tam pak kliknout na Po spuštění. Pak najít zmíněnou aplikaci a změnit asociaci.

shark_2

Děkuji za tipy. Abych nastínil situaci… koupili jsme skener z druhé ruky a výsledné soubory potřebujeme přetáhnout k sobě. Ale tím, že se jedná o Embedded verzi se k nim klasicky ručně přes Průzkumníka nedostanu. Čili mě napadlo táhnout to po síti přes FTP klienta k sobě do PC (tak to zřejmě muselo fungovat i předtím). Předtím, než se na to celé zavolá odborný servis jako poslední záchrana mě tedy napadá ještě snad poslední otázka. Jak propojit tyto dva PC, aby o sobě věděli? Dnes jsem je propojil klasickým ethernet kabelem, ale nic se nestalo. Je nějaká cesta bez toho, aniž bych nastavoval IP apod.? Vzhledem k tomu, že se do ovládacích zařízení kvůli Embedded verzi ani nedostanu?

led

Najlepšie je naštartovať počítať so zasunutým USB kľúčom alebo CD(DVD) s operačným systémom, najlepšie Linux (napríklad štartovacie DVD nájdete v časopisu CHIP, pozor, nie v každom)

shark_2

Tak svou otázku aktualizuji s novou informací. Počítač běží na systému Windows Embedded (o němž jsem doteď netušil, že vůbec existuje) a rovnou po zapnutí se spustí i aplikace. Nereaguje ovšem na nouzový režim a rovnou naskočí aplikace. Potřebuji se dostat na plochu, ke složkám a souborům, ale předpokládám, že plocha v této verzi ani neexistuje?

led

Ten Windows Embedded je zjednodušený operačný system. Je to taký „strážca háremu – zbavený nepotrebných súčastí, vyklieštenec“, určený pre jednoúčelové využitie napr. v ovládacích zariadeniach, tlačiarňach, hracích automatoch, bankomatoch či sieťových serveroch. Je možné doňho maximálne aktualizovať potrebné ovládače.

Dochy

To je něco úplně jiného a nejsem si jist zda Ti s tímhle někdo pomůže. Z těch útržků co jsem v průběhu času pobral: Jde o systém pro jednoúčelová zařízení – často různé kiosky, jednoúčelové automaty, terminály apod. Instalační balík se připravuje v nějaké aplikaci a výsledkem je obraz disku pro konkrétní účel (konkrétní HW, konkrétní prostředí, konkrétní spouštěná aplikace). Nejsem si jist, zda je možné se dostat do „systému“ tak jak jej běžně známe, Něco jako „plocha“ tam vůbec nemusí být k dispozici. Potřeboval bys ten konfigurační program včetně připraveného profilu abys jej mohl změnit.

Možná se mýlím, nemám s tím přímou zkušenost. Ale osobně si myslím, že musíš vystačit s tím co máš.

shark_2

Jedná se o Windows, je to tuším ještě XP. Děkuji za tipy, zkusím, co píše led.