blanž

Nájemní smlouva

jaký je rozdíl mezi nájemní a pronájemní smlouvou děkuji za odpověd

Odpovědi
HOMER

Domnívám se,že nic jako pronájemní smlouva neexistuje.Jestli přecejen ano,tak rozdíl nebude žádný.
Nájem je prostě nájem,ten se dále dělí na pronájem(najem celého bytu ap.),
podnájem(nájem části,třeba jen jednoho pokoje).

standa

Pokud slovem ´pronájemní´ bylo myšleno PODNÁJEMNÍ, tak mezi těmito dvěma smlouvami (nájemní a podnájemní) je dost veliký rozdíl.

Níže se budu zabývat jen typem smluv o nájmu a podnájmu BYTU (nikoli nebytových prostor).

S podnájmem bytu (části bytu) musí souhlasit i vlastník předmětného bytu, který byt pronajal nájemci a ten jej (nebo jen např. jednu místnostnost) PODNAJAL další osobě.

Podnájem se dá ´snadno´ vypovědět, narozdíl od nájmu, kde za určitých okolností musí majitel zajišťovat pro nájemce, se kterým chce ukončit nájemní smlouvu, náhradní byt.

Níze ve zdroji odkazuji na pár ustanovení občanského zákoníku, který tyto typy smluv upravuje…(např. § 685, § 719 a další…)

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/obcanzak/cas­t8h7.aspx