nicmenenapad

neprodloužená nájemní smlouva musí být nájemci doručena písemná výpověď?

známá má nájemní smlouvu která je vždy na dobu určitou a to 3 měsíce po 3 měsících se vždy prodlužuje zase o 3 měsíce kdy jí musí nebo nemusí být doručena výpověď že už nebude prodloužená?co když jí majitel měsíc předem řekne za měsíc už jí neprodloužíme,ne­měla by to mít i písemně? a to ji za měsíc může vystěhovat na ulici? nebo platí 14denní výpovědní lhůta která je ve smlouvě?
Doplňuji:
díky za odpověď,takže když je smlouva na dobu určitou nemusí být žádná výpověď ale když je smlouva do 28.2. tak majitel může ten den přijít a říct dejte mi klíče přebírám si byt?

Nejlepší odpověď
anonym

Záleží co je ve smlouvě, podle NOZ stačí výpověď dát pod dveře a je platná. Písemně nemusí, protože smlouva je na dobu určitou.

Další odpovědi
marci1

Od 1.1.2014 je upravena tzv. prolongace nájmu, tedy prodloužení nájmu. Dne NOZ pokračuje-li nájemce v užívání bytu po dobu alespoň tří měsíců po dni, kdy měl nájem bytu skončit, a pronajímatel nevyzve v této době nájemce, aby byt opustil, platí, že je nájem znovu ujednán na tutéž dobu, na jakou byl ujednán dříve, nejvýše ale na dobu dvou let; to neplatí, ujednají-li si strany něco jiného. Výzva vyžaduje písemnou formu.
Doplňuji:
http://www.epra­vo.cz/top/clan­ky/najem-bytu-dle-noveho-obcanskeho-zakoniku-90488.html

nicmenenapad

chápu tedy dobře že jí majitel musí poslat výzvu aby byt opustila když tam bude ještě dám příklad 3.3. tak je automaticky smlouva prodloužená? a co když tak neučiní co dál?