simonka

Jak je to s nájemní smlouvou na dobu určitou?

Kamarádka pronajala v r. 2008 malý byt na jeden rok. Nájemní smlouva platila jeden rok do 31. 5. 2008. Protože nájemník měl zájem o další podnájem smlouva se podepsala nová dfc. ta samá od 1. 6. 2008 do 31. 5. 2009. Před vypršení smlouvy se domluvili, že opět prodlouží smlouvu na jeden rok, ale nějak se nemohli sejít a smlouva podepsána nebyla, avšak podnájemník nadále bydlí v bytě (bez podepsané smlouvy)bez problémů, včas platí nájem atd. Jak je to se smlouvou, přechází smlouva z doby určité na dobu neurčitou? a když podnájemník bude chtít se odstěhovat musí dodržet tříměsíční výpovědní lhůtu?

Odpovědi
Neonka

Smlouva nepřechází na dobu neurčitou.
O dalším Vám snad poradí někdo jiný.

Michálek1245

Je to poměrně jednoduché. Máte to prostě na rok a pak buď prodloužíte nebo ne. Rozhodně vám nemusí přijít třeba výpověď z nájmu, když vás chce majitel dostat ven. Je to vlastně taková pojistka majitele u lidí, se kterými nemá historicky takovou zkušenost. I když myslím, že ze dne na den vás taky vyhodit nemůže. Ale to si nejsem jistý.