domina23

V novém bytě bude bydlet i majitel bytu. Budu podepisovat nájemní, nebo podnájemní smlouvu?

Budu se nově stěhovat do bytu, kde budu spolubydlet s dalšími lidmi (budu mít samostatný pokoj). V bytě bude bydlet i majitel bytu, a tak bych se ráda ujistila, jestli budeme sepisovat nájemní, či podnájemní smlouvu. Stěhuji se poprvé, takže mě prosím za moji otázku neukamenujte :)

Nejlepší odpověď
Hlada

Nájem je smlouva s majitelem, podnájem je smlouva s nájemníkem.

Další odpovědi
ivzez

Kdyby šlo o celý byt, bylo by to tak, jak píše Hlada.

Vzhledem k tomu, že půjde jenom o část bytu,
by podle mne mělo jít o podnájemní smlouvu.