vomibest

Co musí obsahovat nájemní smlouva?

Musí mít nájemní smlouva na byt, v celém svém znění právní podklad v platných ustanoveních OZ? Je vůbec platná nájemní smlouva, když obsahuje ujednání o tom, že nájemce nesmí ze své strany nájemní smlouvu nikdy vypovědět?

Odpovědi
alenka901

Dle občanský zákoníku, (zvláštní ustanovení o nájmu bytu), musí nájemní smlouva obsahovat: Označení bytu, jeho příslušenství, rozsah jejich užívání a způsob výpočtu nájemného a úhrady za plnění spojená s užíváním bytu nebo jejich výši. Nájemní smlouva musí mít písemnou formu.
pokračování v odkazu

Zdroj: http://aaa-reality.cz/najemni-smlouva-vzor/

tomas

Pronajímatel nemůže obcházet §710 o.z. a to již proto,že se nelze dopředu vzdát svých práv – t.j. práva dát platnou výpověď dle o.z…Domnívám se,že jde o relativní neplatnost,neboť doba nájmu je obligatorní náležitostí nájemní smlouvy – viz.alenka901…