kazisvět

Je třeba notářsky ověřený podpis vlastníka při předložení nájemní smlouvy k ohlášení změny místa trvalého pobytu?

Pokud není k dispozici nájemní smlouva, tak souhlas s ohlášením místa trvalého pobytu musí mít ověřený podpis. Nevím, jak tomu je při předložení pouze nájemní smlouvy.

Nejlepší odpověď
standa

Na níže uvedených stránkách ministerstva vnitra (pokusme se jim tedy věřit 🙂 se kromě jiného uvádí, že je nutné předložit:

  1. doklad opravňující užívat byt nebo dům (např. výpis z katastru nemovitostí, nájemní smlouvu)

anebo

  1. ÚŘEDNĚ OVĚŘENÉ písemné potvrzení oprávněné osoby o souhlasu s ohlášením změny místa trvalého pobytu.

Z uvedeného bych předpokládal, že nájemce může předložit pouze ´neověřenou´ nájemní smlouvu.

Ale úředník je mocipán a jeho výklad bude svatý 🙂

Zdroj: http://www.mvcr­.cz/clanek/hla­seni-trvaleho-pobytu-996765.aspx

Další odpovědi
Jambalaya

Osobně si myslím, že předložení nájemní smlouvy nestačí. Nájemní vztah nezakládá automaticky nárok na trvalý pobyt a musí s ním souhlasit majitel nemovitosti.