mrblackwell

Úředně ověření podpisu

Je možné dodatečně si podpisy ověřit u smlouvy o půjčce,které byli podepsané v květnu a v dubnu tohoto roku?

Děkuji za odpovedi
Doplňuji:
Mě hlavně šlo o to,že podpisy smlouvy jsou 6.dubna 2012 a datum na razítku ověření bude 2.srpen 2012 nebude v tom problém ?

Nejlepší odpověď
Sůwa

Každé ověření podpisu provádí úředník s oprávněním ( notář, czekpoint, MÚ). Dostaví se zúčastění, předloží doklad totožnosti a podepíší se do knihy a do razítka na dokladu. Není to tedy dodatečné ověření, ale musí se podepsat znovu před úředníkem.
Doplňuji:
To přece není ověření smlouvy, ale podpisů a ty se nezměnily. Ke svému podpisu se můžeš přihlásit kdykoliv.

Další odpovědi
Michal Kole

Podpis není nejlepší důkaz stvrzení smlouvy. Někteří padělatelé jsou tak šikovní, že i grafolog má problém určit pravost.

Taky záleží na tom jak podpis vypadá. čím je podpis delší a složitější, tím je napadení pravosti jednodušší, protže grafolog se má čeho chytit.

Pokud je to nějaká kuří noha, s jedním záhybem tak to se napodobí velmi snadno.

Už jsem tu několikrát psal, že lepší by bylo text smlouvy přečíst na kameru. To by se padělalo hůře.

Hlada

Pro platnost smlouvy o půjčce není ověření podpisů potřeba. Zásadní je zajištění. Směnka, ručitel, zástava a jistota, že dlužník nemůže jít do osobního bankrotu.

anonym

Za prvé: Naučte se česky. Za druhé: Ten Kolesa, ten zase plácá bludy, že? Za třetí: Přijdete oba (věřitel i dlužník) k autoritě, která ověřuje, a požádáte o „uznání podpisů za vlastní.“ Hotovo, dvacet.