Wareg

Je nutné úřední ověření podpisů při smlouvě o advokátní úschově (hypotéka)?

Dobrý den,

budeme kupovat byt financovaný hypotékou. V kupní smlouvě (po poradě s právníkem) jsme zahrnuli odstavec, že finanční prostředky čerpané z hypotéky budou převedeny na účet advokátní úschovy. Dále byla vytvořena zmíněná smlouva o advokátní úschově. Tyto dvě smlouvy jsou zvlášť, nejsou připnuté v jedné kupní smlouvě.

Včera jsem řešil s fin. poradcem vyřízení hypotéky a ten mi sdělil, že i smlouva o advokátní úschově MUSÍ mít úředně ověřené podpisy, jinak to banka neschválí.

Je to skutečně pravda? A musí se do banky posílat i kopie této smlouvy o advokátní úschově, když je tento odstavec zahrnutý v kupní smlouvě?

Děkuji za odpověď.

Warreg

Odpovědi
standa

Pokud vstupujete do smluvních vztahů s nestátními subjekty (např. banky), tak počítejte s tím, že různá banka si může klást různé podmínky pro ověření autenticity předkládaných či podepisovaných dokumentů.

Takže vám nezbyde než si tento zmiňovaný požadavek na úřední ověření podpisů, OVĚŘIT dotazem přímo v dané konkrétní bance.