Jose1f

Jak zrušit účet u banky?

Je to jednoduché, pokud jste zdrávi. Ale co když jste nemocní a nemůžete chodit? Banka v tom nevidí problém. Prostě někomu dejte plnou moc a on to za vás zařídí. Čertovo kopítko je ale v detailu. Banka zároveň chce, aby váš podpis na plné moci byl úředně ověřený. Jak si ho ale mám dát ověřit, když nemohu chodit? Kdybych mohl dojít na úřad, tak dojdu i do banky a žádné ověření podpisu nepotřebuji. Jak z toho ven?
Doplňuji:
Pozvat notáře do bytu, to je možné řešení, ale kolik to bude stát? To je řešení pro milionáře. Ale co obyčejný člověk s průměrným platem?

Nejlepší odpověď
kapka

Zde radí právník, že je možné pozvat notáře k nemohoucímu člověku domů http://www.bez­platnapravnipo­radna.cz/onli­ne-zdarma/ruzne/ne­zarazene-dotazy/6392-muze-prijit-notar-ke-zmocniteli-do-bytu-overit-plnou-moc-kdyz-nemuze-zmocnitel-chodit.html
Zkuste tedy pátrat tímto směrem, kontaktovat notáře, zda takovou službu nabízí.

Další odpovědi
anonym

doplním kapku:

  1. Její odkaz uvádí možnost domluvy s notářem, tzn., že jeho poplatek je za ověření podpisu dle sazebníku, čili může přijít v rámci ceny, třeba i zdarma.
  2. Žádost o zrušení účtu lze podat i v rámci e-bankingu (případný podpis by mohl být i dodatečně, po pominutí imobility.
  3. Jedná-li se o trvalé postižení, obvykle lze přes Svaz zdravotně postižených apod. zajistit plnou moc včetně ověření i předem, než je pacient upoután na lůžko. Další varianta je při hospitalizaci, kdy dokáže zdravotní zařízení podobné úkony zprostředkovat.
  4. I nepohybliví se dokáží dostavit na vozíku.
  5. Banka přece dokáže zrušit účet i po úmrtí vlastníka účtu – a ten už nedokáže chodit ani náhodou. (viz nedávný dotaz:

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdyz-zemre-vlasnik-bankovniho-uctu