Aduš

Na jakou střední školu mám jít ,když chci na moderátorku rádia?

Doplňuji:
nebo třeba „ta“ co příká v televizi počasí? na to je nejaka střední? :)

Nejlepší odpověď
Deli

Myslím, že v podstatě na jakoukoli. Důležité je všeobecné vzdělání, orientace ve světovém dění, vynikající vyjadřovací schopnosti, pohotovost…
Myslím ale, že stát se moderátorkou rádia bude dost náročné, takových míst je v ČR pár a moc se neobměňují. Spíš se zamyslí, co třeba jiného chceš dělat a pak si vyber školu s ohledem na to.

Další odpovědi
barnajka

Deli má pravdu – na výběru střední školy až tak nezáleží. Kamrád v rádiu pracuje – není teda přímo moderátor, čte tam zprávy, ale co vím, vyučil se na číšníka, pak si udělal nástavbou maturitu a rok jazykovou školu. Pak šel na VŠ, má titul Mgr., obor Masmediální komunikace. Během studia chodíval do různých radii na praxi – a nemysli si, sranda to nebyla. Kamarád si taky o sobě myslel, že mu mluvení docela jde, a najednou musel čelit drsné realitě. Po každé odvysílané relaci si s ním šéfové sedli a rozebírali chyby. Trvalo několik let, než se jeho projev dal nazvat „profesionálním“. Rozhodně tě od tvého snu nezrazuju, naopak! Ale opravdu počítej s tím, že tě čeká spousta práce. Každopádně držím palce a přeju hodně stěští :)

Hlada

Příklad vzdělání dvou „rosniček“.

Taťána Míková
1983–1985 – Fakulta jaderná a fyzikálně-inženýrská ČVUT
1985–1988 – Matematicko-fyzikální fakulta UK
1999 – Kurs videožurnalistiky

Alena Zárybnická
1984–1988 – gymnázium
1988–1994 – Matematicko-fyzikální fakulta UK, Katedra meteorologie a ochrany prostředí

Ella

myslím, že vzdělání není příliš důležité, při tomhle povolání – stačí mít všeobecný rozhled, PŘÍJEMNÝ HLAS a vystupování, komunikační dovednosti, vyjadřování na úrovni, a smysl pro humor =)

venkovan

Postav se do fronty čekatelů.