KamČůZeK

Střední školy

Rozhoduju se kam půjdu na střední školu uvažuju nad dopravní s oborem ekonomika dopravy dále prumyslovkou na hotelovkou. Nevíte s kterou se v životě víc uplatním?

Nejlepší odpověď
annas

Těžká rada. Záleží na tom, co Tě víc baví. Zřejmě budeš končit ZŠ v příštím roce. Letos už je pozdě.
Pět let je v dnešní společnosti dlouhá doba na to, jak se bude situace vyvíjet. Jen příklad – kdysi velký zájem o obchodní akademie, dnes pominul. Na ústupy byly průmyslové školy, dnes se i na nich objevují nové obory. Stejně doprava se neustále rozvíjí.
Hotelová škola – atraktivní škola, záleží na oboru. Poměrně široké uplatnění v hotelovém průmyslu a v celé oblasti gastronomie, ve firmách spojených s výrobou a distribucí nápojů, potravin a gastronomického zařízení, v cestovních kancelářích a dalších zařízeních souvisejících s cestovním ruchem. Jíst a cestovat se bude stále. Jde o tom, zda lidé na to budou mít dost finančních prostředků.
Je to Tvé první velké rozhodnutí. Musíš si uvést důvod proč jít na určitou školu. Zvážit, které klady či zápory (předměty, zájem o školy, přijímací zkoušky, vzdálenost bydliště od školy apod.) má obor pro Tebe. Převáží-li u některé ze škol výhody nad nevýhodami, jde o nejlepší volbu. I když příští rok může být všechno jinak.

Další odpovědi
Nikuška

já myslím že průmyslovku 😉…Já jsem na hotelovce a jako když jsem se bavila s lidma tak mi říkali, že se to dneska už moc neuplatní. :( ale jsem tam :D …jinak na hotelovce bývají 2 obory. 1)Hotelnictví a 2) Cestovní ruch. ten 1) máte kuchař, číšník s maturitou, protože se tam děcka učí vařit a obsluhovat. A na 2) oboru neděláte nic, jen se učíte jak průvodcovat, ani moc necestujete. :( Ale to je jen na tobě ;)