kurec

Jsou-li dvě střední školy zaměřené na stejný obor, učí se v nich daný obor stejně?

Myslím to tak že třeba na dvou středních školách v Moravskoslezském kraji se učí obor elektrotechnika – 26–41-M/01, obě školy mají stejný kód, ale na jednu je větší šance, než že mě vezmou na tu druhou, proto se ptám: učí se obor elektrotechnika na těchto dvou školách a na ostatních, co mají obor elektrotechnika, stejně? Samozřejmě že tam budou jiní učitelé a vybavení ale učební plán by měli mít stejné, ne?

Nejlepší odpověď
annas

Pokud má obor stejný kód, učí se stejné předměty, může být ale rozdíl mezi povinnými volitelnými předměty, třeba ve výběru jazyků.
Mohou být otevřené na každé škole jiné nepovinné předměty.

„Jde o tzv. disponibilní hodiny jsou určeny pro vytváření profilace ŠVP, realizaci průřezových témat, posílení hodinové dotace jednotlivých vzdělávacích oblastí a obsahových okruhů, pro podporu zájmové orientace žáků, pro zavádění výuky dalšího cizího jazyka.“

Když si najdete jednotlivé školy, tak si můžete předměty srovnat.

-
Např.
http://www.in­foabsolvent.cz/O­bory/UcebniPlan/2641M01­/Elektrotechni­ka