ElissPriz

Jakou školu si vybrat, když chci být novinářka nebo moderátorka,ale na gympl se mi moc nechce ?

Nejlepší odpověď
annas

Pokud nechcete jít na gymnázium, které je všeobecného zaměření, pak se domnívám, že je lhostejné, na které střední škole získáte maturitní zkoušku nutnou pro přijetí na VŠ. Kromě jiných předpokladů …

Další odpovědi
barnajka

Jdi na jakoukoliv humanitně zaměřenou a na novinařinu se soustřeď až na vysoké (Střední škola novinářksá stejně neexistuje ;)
Dobrá by pro tebe byla třeba střední knihkupecká/kni­hovnická, příp. nějaká škola se zaměřením na cestovní ruch – tam se klade velký důraz na jazyky, a ty se ti jako novinářce/mode­rátorce určitě hodit budou.
No a po maturitě pak jdi přímo na obor žurnalistika, a nebo je možnost studovat i masmediální komunikaci obecně

venkovan

Co se podívat po jiném povolání. Z tvé otázky mám pocit, že učení není tvá silná stránka a nevím, zda nemáš mylnou představu, že novinařina je pohodlné povolání.
Jenže pokud nechceš být nějaký bulvární pisálek, který si cokoliv vymyslí, jen aby splnil povinný sloupeček či reportáž, tak novinařina je tvrdá řehole, kde se člověk musí stále učit, získávat informace, umět je zpracovávat do pro veřejnost přijatelné podoby apod.
Třeba ti napíše Terryle, zda novinařina je pohodová práce.

anonym

Jediná škola v ČR, která má přímo odborný předmět moderátorství, je VOŠH (Vyšší odborná škola herecká) v Praze. Funguje jako nástavba, takže podmínkou přijetí je maturita a samozřejmě talentové zkoušky.
Bez maturity bys mohla mít šanci leda tak na nějakém soukromém či regionálním radiu a i tak spíše s protekcí.

lexx

Tohle je jenom příklad, napiš do vyhledávače „škola žurnalistiky“ a něco Tě možná zaujme.

Zdroj: http://www.vos­ss.cz/novinky/zur­nalistika-a-media.html

Baruuu

Zkus ze podívat na obor mediální komunikace☺️