Tiiit

Můžu se nechat například v 15ti tetovat?

Doplňuji:
copak to nejde bez jejich souhlasu? rodičů..?

Nejlepší odpověď
Tuleń

Ahoj,
nejprve odpovím trochu s ohledem na právní důsledky a pak z pohledu někoho, kdo tetování má a několik.

Pokud půjdeš k tatérovi, dříve než v 18 letech, jsou za tvá rozhodnutí a činy zodpovědní tvoji rodiče. To znamená, že v důsledku toho, by se mohlo stát, že tetování, které ti tatér udělá bez jejich povolení, se jim nebude líbit a oni ho za to můžou zažalovat. Podle zákona nemá nárok na to, ti tuto proceduru do 18 let provést bez souhlasu zákonného zástupce.

Z pohledu mého, tetování mám, mám přes obličej – od ucha přes nos k uchu druhému, po celé páteři a na pravé ruce od zápěstí k prostředním kloubům prstů: Opravdu se to nedá sundat, pokud bude na viditelném místě bude ti to klást pod nohy nemalé překážky, hlavně v profesním životě. V 15 se tě to ještě moc netýká, ale to tetování tam vydrží i do těch 20, 25, kdy začneš hledat práci. Pokud si nechceš doma zbytečně dělat zle, tetování si rozmysli, jaké chceš, kam je chceš. A nech tenhle nápad tak měsíc odležet. Pokud ho i pak budeš chtít, konzultuj s rodiči. A když nedovolí? Tak do 18 to už není tak daleko, však ono to tetování neuteče.

Další odpovědi
Džanička

Můžeš ale musíš to mít potvrzený od rodičů, a pokud ti to dobře dopadne, tak hlavně pečlivě vybírej tatto salón..
Doplňuji:
Mají za tebe odpovědnost, tatér by mohl mít pěkný problém, kdyby tě tetoval bez souhlasu.. Moje kamarádka se nechala tetovat na kotníku v 16 letech, a její matka říkala že je to pěkný ale myslela že je to nalepovací, pak až zjistila že není když se to neměnilo, ale tím tě nechci lákat. Zkus třeba permanentní tetování, to za pět let zmizí, a za tu dobu poznáš jestli ještě budeš chtít tetování na stálo a nebo už ne, ne nadarmo se říká, čím starší tím chytřejší.. (Omlouvám se jestli jsem to slovo nenapsala správně.)

Michal Kole

Tetovat raději ne, pokud po něčem toužíš tak si to nech jenom nakreslit na kůžu a po měsíci se ti to smyje.

Tetování je „navždy“ a odstranění je bolestivé a ne dokonalé.

Mucillinka

Já bych to nejprve probrala s rodiči, nevím, jaký máš rodiče-povahově,ale myslím,že by snad neměl být problém..Já když jsem byla na tetování,tak jsem nic nepodepisovala a podobně,nic,ani se mě neptal kolik mi,ale tím chci říct, že si myslím, že by někde mohli tetovat i mladší 18 let, protože už v 15 vypadáte na víc..Ale určitě to řekni doma ať nemáš průser..A hlavně, když už půjdeš na tetování, opravdu pořádně si vyber co chceš a kam..V 15 letech máš úplně jiné myšlení než ve 20..Já osobně bych si dala něco jiného v 15 a teď ve 20 a hlavně nezapoměn, je to vážně napořád a být tebou bych vybírala místo, kde jde tetování schovat, s tetováním na krku, by jsi mohla mít někdy problémy..Tak ať ti tetování doma projde a hlavně pořádně vybírej :) :)

venkovan

A jak ráda chodíš na očkování, odběry krve, prolézáš pichlavým křovím apod.? Ono to není jen o tom obrázku, ale i o bolesti a i o možnosti infekce apod. Pro mne taková paráda nestojí za tu zbytečnou bolest, stačí ta kterou přináší běžný život a kterou člověk musí podstoupit. Třeba strhávání odraženého nehtu atd.