Niikii

tetování.....

dobrý den,ráda bych se zeptalal ještě na jednu otázku.Je mi 15 let a chtěla byhc si dát tetování.Hvězdičky na břicho,je to opravdu moc pěkné,ale chci být právnička,mys­líte,že by to vadilo?zase si říkám,že na břichu to nejde přece moc vidět.tedy skoro vůbec,vždyť bych byla pořád oblečená.Nevíte jestli by to vadilo?a u jaké práce to vadí?

Nejlepší odpověď
ReHu

Já bych dříve zkusila tetování, jako se dělá permanentní make-up. To vydrží cca 3–5 let a pak, když názor nezměníš, můžeš si něco nechat udělat na trvalo. Nebo třeba jen to obtiskávací na léto. Pak si můžeš dát i jiné.
Myslím, že v 15 letech je ještě brzy dělat závěry, co ti bude vadit v zaměstnání za 15 let.

Další odpovědi
1popelka1

Mám dojem, že tetovat se bez souhlasu rodičů můžeš až od 18 let.
Teď k tvé otázce – tetování vadí všude tam, kde jde v práci vidět.
Hodně vadí u čišníků, kde nevypadá tetování seriózně na viditelných místech jako ruce, krk…
Pokud jde o právničku-nevadí, vidět opravdu nic nepůjde.
Zvaž si pořádně, zda tetování opravdu chceš, pak už může být pozdě. Tetování na pneumatice („objemném“ břichu) nevypadá zdaleka tak dobře jako za mlada na „vánočce“.
Kamarádka si nechala udělat před x léty na bříško rybku a teď z ní má velrybu, po tom, co přibrala 😁

grupeto

Když bude tetování zdařilé, nebudeš mít nouzi o klienty:) Ale vážně, důstojnost si právník nesrazí tetováním, ale hloupostí, takže kvůli práci se nestresuj.

sobol

Hoj Niikii, tetování je fajn, ale když je originální, hvězdičky má půlka holek na CzechTeku, zkus si něco vymyslet. Jinak tetování a seriózní práce jde skloubit, pokud ti nevylézá např. na krku z kostýmku (až budeš ta právnička) tak o tom budeš vědět jen ty (a tvůj přítel). Ale jak říkají ostatní, dobře si rozmysli co si necháš udělat, já chtěl kérku asi od 16-ti a nechal jsem si ji udělat až ve 24-ti.

Džanička

Chceš mít přece tetování na břiše,ne na mozku,tak proč by ti mělo vadit kvůli tomu že chceš být právnička..Hlavně pečlivě vybírej,tetování by mělo něco značit,něco znamenat,něco vyobrazovat.Až se tě někdy někdo zeptá co to znamená,tak přeci neodpovíš,že nevíš,že se ti to prostě líbilo.Chce to přemýšlet,tím neříkám že hvězdičky nejsou pěkné,a umím si to i živě představit..

bubukaa

já myslím žě by to nevadilo ale hodně popřemýšlej o tom jak to bude vypadat až ti bude takoých 50 a budeš chtín na koupák… fakt nevím ale myslím že si každý může udělat tetování kam chce a nemůže to mít vliv na jeho práci nebo ano?

zuzka.kol.

Být tebou tak bych si to rozmyslela...­.........