Bronzový

Jaké máte zkušenosti s batikováním triček?

A jaký je váš případný postup? Co používáte?

Nejlepší odpověď

Zlatý

Batiku na trička nedělám, ale kdysi dávno jsem využila batiky na prostírky pod talíře, Ale už jsem je zlikvidovala.

Dělala jsem jednoduchý vzor. Postup si už přesně nepamatuji, jen matně vybavuji. Ve čtverci barevné látky jsem udělala pomocí motouzu velký uzel v jejím středu. Mám dojem, že pak jsem uzel namočila do sava, takže uprostřed červené se objevily bílé nepravidekné kruhy.

Další odpovědi:

Zlatý

Je to zábava. Používám provázek, nejlépe konopný, barvy na textil, někdy i vosk.

Bronzový

Téměř žádné. Kdysi jsme s maminkou zkoušely jedno tričko batikovat. Provázkem různě zamotaly a obarvily. Tehdy vcelku příjemná zábava. Dnes by mě to nebavilo a navíc se mi batika obecně moc nelíbí.

Bronzový

Batikovaných triček mám pár za sebou. Také ubrusy atd.
Nejraději šitou.

Stříbrný

Vzpomínám si na to ze školy - měli jsem to v tom "dílensko-pracovně-okopávacím" předmětu - a to jen proto, že jsem za "nabatikování" spolužáka vyfasoval třídní důtku. Je to nebezpečná a snadno se přenášející věc, protože mi otec za tu důtku pochopitelně "nabatikoval" pedel - takže POZOR NA TO! ;) :D :D

Postup (můj) byl jednoduchý - naleješ inkoust spolužákovi na hlavu. Postup otce byl TAKÉ jednoduchý, nemusím snad do podrobna popisovat... ;) :D :D

Zlatý

Třička neznám, ale s batikováním zkušenost mám,
přestože ne zrovna s tričky. Nejvíc se mi líbí „sypaná batika“,
u níž ne každý pozná, že jde o batiku.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Krása a styl

Zlatý Drap 561
Zlatý marci1 405
Zlatý iceT 375
Zlatý hanulka11 322
Zlatý briketka10 271
Zlatý annas 267
Zlatý ReHu 231
Zlatý Damiana 229
Zlatý quentos 205
Zlatý mosoj 197

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.