Avatar uživatele
Complex

Jaké máte zkušenosti s batikováním triček?

A jaký je váš případný postup? Co používáte?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, Drap před 1882 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Batiku na trička nedělám, ale kdysi dávno jsem využila batiky na prostírky pod talíře, Ale už jsem je zlikvidovala.

Dělala jsem jednoduchý vzor. Postup si už přesně nepamatuji, jen matně vybavuji. Ve čtverci barevné látky jsem udělala pomocí motouzu velký uzel v jejím středu. Mám dojem, že pak jsem uzel namočila do sava, takže uprostřed červené se objevily bílé nepravidekné kruhy.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Je to zábava. Používám provázek, nejlépe konopný, barvy na textil, někdy i vosk.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Malvína

Téměř žádné. Kdysi jsme s maminkou zkoušely jedno tričko batikovat. Provázkem různě zamotaly a obarvily. Tehdy vcelku příjemná zábava. Dnes by mě to nebavilo a navíc se mi batika obecně moc nelíbí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

Batikovaných triček mám pár za sebou. Také ubrusy atd.
Nejraději šitou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Vzpomínám si na to ze školy – měli jsem to v tom „dílensko-pracovně-okopávacím“ předmětu – a to jen proto, že jsem za „nabatikování“ spolužáka vyfasoval třídní důtku. Je to nebezpečná a snadno se přenášející věc, protože mi otec za tu důtku pochopitelně „nabatikoval“ pedel – takže POZOR NA TO! ;) :D :D

Postup (můj) byl jednoduchý – naleješ inkoust spolužákovi na hlavu. Postup otce byl TAKÉ jednoduchý, nemusím snad do podrobna popisovat… ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Třička neznám, ale s batikováním zkušenost mám,
přestože ne zrovna s tričky. Nejvíc se mi líbí „sypaná batika“,
u níž ne každý pozná, že jde o batiku.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Miladslan

Batikování mě nikdy nebavilo a nikdy asi bavit nebude. Vyzkoušela jsem i fixy na textil, abych mohla popsat synovi oblečení, ale tohle nemělo moc úspěch a fixa se za chvíli vypráním smazala. Teď mám doma ale razítko na textil, ze kterého jsem opravdu nadšená: https://colop­.cz/razitko-na-textil-mine

před 1225 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek