hapiky

Může se člověk z dlouhého a naprostého ticha zbláznit?

Nejlepší odpověď
Kepler

Myslím, že ne. Největší ticho, co jsem kdy (ne)slyšel bylo hluboko pod zemí. Slyšel jsem jen šumění vlastní krvě ve vlastních cévách v hlavě. Když je nejhůř, človíček si začne zpívat, nebo nahlas kecá sám se sebou. Pravidelně se mi to stává v lese na houbách. 🙂

Další odpovědi
Shoehardt

Nejtišší místo na světě je údajně laboratoř Microsoftu:

https://techn­et.idnes.cz/mi­croosft-ticha-mistnost-0yn-/tec_audio.as­px?c=A170612_132547_tec_­audio_vse

Zrovna příjemný tam déletrvající pobyt asi nebude. Zbláznit by se asi šlo 🙂

Edison

Tak byla to docela úspěšná mučící metoda. A nedělám si iluze, že by ji dnes nikdo neuměl využít.

Kajoch

Myslím,že ne.Mučení např.vězňů, neustále se opakujícím zvukem v celách bylo daleko horší…

annas

Sám jste se ptal "Je pravda, že ticho léčí, ale i deprimuje?

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-pravda-ze-ticho-leci-ale-i-deprimuje

V archivu jsou otázka – jiný pohled na ticho
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ma-ticho-lecive-ucinky-i-ve-chvili-kdy-je-trapne

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-lide-dnes-ziji-tak-malo-v-tichu-ticho-oproti-nadmernemu-hluku-ma-pozitivni-vliv-na-organismus

Na první otázku jsem odpovídala,. Jak je vidět i z dalších otázek, každý člověk má jiný názor na to, co mu víc vyhovuje – ticho, nebo hluk.

Co považujete za ticho?

Klid, nebo nebýt rušený žádnými zvuky, žít sám třeba někde na samotě , mezi lidemi, kteří mlč, nebo být osamocen atd.

Jenže absolutní, tedy naprosté ticho neexistuje, pokud člověk není zavřený v nějaké komoře v absolutní tmě či v tichu. Takové ticho člověk určitě dlouho nezvládne – když slyší třeba jen „zvuky svého těla“.

V tomto smyslu by se mohl zbláznit.

Ale jinak slyšet zvuk zvenčí, stejně i v lese šumění stromů, vítr, déšť atd.

Myslím si, že ticho, třeba ve významu klid, je často únikem z hluku, který určitě převažuje. Někdo je rád žije o samotě, jiný potřebuje společnost …

Pro každého je ticho něco jiného …Únik někam jinam,od hlučné doby, v niž žijeme.

Ale pokud je člověk nemohoucí, ticho ve výuznamu osamění, když potřebuje pomoc, může ublížit …

Kepler

Kajoch: a co teprve, kdyby vězni dali na celu TV s neustále se opakujícím záznamem ze sněmovny…

Kajoch

Kepler:šílená představa,ale alespoň by to byla pro vězně,ovšem pouze minimální čas, docela pestrá nabídka…