Shoehardt

Má ticho léčivé účinky i ve chvíli, kdy je trapné?

„Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí.“ Karel Čapek

„Ježíš na vás stále čeká v tichu.“ Matka Tereza

„Ticho před narozením, ticho po smrti: život je hluk mezi dvěma neprozkoumatelnými obdobími ticha.“ Isabel Allende(chilská spisovatelka)

Nejlepší odpověď
marci1

Současný člověk, který má kolem sebe stále hluk, si jej ještě přidává- hlasitou hudbou, televizí, hádkami, jako by se bál být sám se sebou v tichu, se svými myšlenkami. 🙂
„Kdybych mohl volit, dal bych přednost tiché moudrosti před upovídanou hloupostí.“ Marcus Tullius Cicero

Další odpovědi
ivzez

Ano., ticho má léčivé účinky vždy.

Co je podle Vás „trapné ticho“?
Ticho nemůže být trapné.
Trapné může být jen to, co řekneme nebo uděláme.

Kepler

Když nemám co říct, jsem raději zticha. A když to ticho někdo poruší nějakou vyslovenou kravinou, pak jsem vysloveně hlučný. Okamžik posvátného ticha je už stejně pryč.