Avatar uživatele
marci1

Proč lidé dnes žijí tak málo v tichu? Ticho, oproti nadměrnému hluku, má pozitivní vliv na organismus. 🙂

Je velmi těžké najít místo, kde je klid. Každý den chodím do lesa, kde je ticho, popř. zpívají jen ptáci. Je to balzám na nervy. Téměř v každém obchodě hraje „hudba“, která klid moc nepřipomíná. Jaký názor máte Vy?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? ten který je, anonym, zzzzz, zjentek, Kepler před 2897 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Odpoveď byla označena jako užitečná

Říká se, že ticho léčí a určitě to je pravda, ale kde ho najít je otázkou. I v té nemocnici je slyšet zvuky z rádii, televizorů… Absolutní ticho je snad v kabině audiometrie.:-)
Ona, ta oáza klidu někdy není i v lese. Je slyšet těžkou lesní techniku, řvát motorové pily…, které přehluší zpěv ptáků.
Já osobně relaxuji tím, že v noci nebo nad ránem sedím na balkoně a poslouchám to ticho, ranní štěbetání probouzejících se ptáků a zurčení říčky, kterou přes den absolutně není slyšet.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?marci1 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dr.luha

Jde o to, že lidi nechtějí přemýšlet – slyšet vlastní myšlenkové pochody (pokud se jim v dnešní době ještě nejaké vygenerují).

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mc Merkurion

… no, ono jde spíš o to, jakej máš sluch, já mám problém občas slyšet i ty ptáky …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Protože to nejde! Není to dost dobře možné. O automobilovém průmyslu psát nebudu, to je marné, ale........... v rámci úspor třeba zmenšíš bydlení a pak budeš poslouchat, lednici, bojler a PC. Až ti z toho bude hučet v hlavě, vyjdeš do vlastní rozkvetlé, voňavé zahrádky, kde budeš z okolí poslouchat agresivní motorové sekačky trávy a malé, nevychované agresívní smrady cholerických sousedů.
Jestli ale chceš, můžeš se na to „dívat“ pozitivně, marci ;)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Je pravda, že těch oáz klidu by mohlo být víc, ale není to až tak tragické. V menších městech a obcích je situace rozhodně lepší. I s tou hudbou v obchodech.

Doplněno: s tím tichem v lese máš recht. Kromě motorových pil tam ještě jezdí mladí blbci na motorkách a čtyřkolkách. Kolega houbař si jenom povzdechl: „kdyby s těmi rámusidly aspoň stahovali dřevo!“

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
postcd

Protože to asi nepovažují za hodnotně využitý čas? Je potřeba užívat naplno každou chvíli. Neříkají nám to médie ze všech stran (možná nepřímo, ale jak je to podvědomě, co nám říkají)?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bububabu

Toužím po klidu ale společnost mi to neumožnuje, v domě ustavičně řvoucí a dělající hluk děcka, sousedé s hlasitými sekačkami na trávu už v 7 hod. ráno i v neděli, ženský v práci věčně žvanící blbosti, všude hrající rádia, ale k tomu pořád dokola ty stejné písničky!.. atd. atd…Klid je v dnešní době něco horšího nežli smrt. Jen si vezměte když je některý člověk klidný, tichý tak je hned podezřelí a připisují se mu všechna negativa a dokonce ho i pronásleduje společnost at už v práci nebo kdekoliv jinde.
Každý nedokáže být sám a v tichu protože nesnesou sami sebe…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
HZK

Je to individuální. Někdo má rád ticho. Já jsem mladej, mám rád hudbu, která mi hraje povětšinu dne. Ale někdy taky vůbec. Když chci ticho pro vlastní myšlenky, tak ho mám. Každý si tichi může zařídit. Nesnáším TV. Někdo ji mívá puštěnou jen jako pozadí, což je dle mě nejen škoda peněz za elektriku ale škoda promarněných chvíli kdy člověk poslouchá ty bláboly z reklam nebo se dívá na ty připitomělý seriály a večer si zanadává u TV Ho*na. Hudba v obchodě někdy vadí, jindy ji absolutně nevnímám. Bydlím u silnice kde není hluk. Přes den tu slyším i ptáky i auta. Někdy výjící cikány.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
GM

Kepler – v menších městech a obcích to rozhodně lepší není, zvlášť o víkendech, protože občané, kteří jsou v týdnu v práci, musejí dohnat co zameškali a sečou trávu, řežou dříví, pilují, vrtají, brousí, přitloukají, staví, bagrují, ořou, sejí, sečou…

před 2896 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek