Kepler

Máte někdo vlastní metodu na hubnutí?

Já jsem nedávno na jednu přišel. Jako vášnivý žrout tataráku jsem zjistil, že v Kauflandu prodávají „mleté maso z mladého býka“, půlkilové balení za 80,– Krásně se to dá použít na tatarák. Jelikož je to syrové maso, samá bílkovina a minimum tuku, žaludek si musí dávat dlouhou práci, než to stráví. Takže dlouho nemám hlad. Konstantně se intoxikovat šnapsem mi nepřišlo efektivní. Sice mi bylo pár dní blbě tak, že jsem neměl chuť na jídlo, ale ten alkohol sám je kaloricky hodně vydatný. Už jsem zhubl 1 kg za dva měsíce, no není to bomba? 🙂 Jaké metody máte vy? Jenom prosím žádné diety, všechny stojí za h…

Nejlepší odpověď
nyjono

Mám.
Pravidelně a přiměřeně jíst. Nemyslím tím 2× denně. A s tím mám právě problém.

Další odpovědi
annas

Zkuste si projít archív, najdete různé rady, každý má jiné zkušenosti.Takových otázek je zde mnoho a mnoho.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=Jak%20zhub­nout

Nechce se mně hledat v takovém množství otázek, co jstem tehdy odpovídala.

Zálelží na věku, v mládí se hubne lípú n než v pozdějších letech. Záleží na metabolismu.

Zmenšit porce, jíst častěji, omezit tučná jídla, pohybovat se Je důležité, abyste venku denně ušel cestu, která odpovídá délce nejméně 1000 kroků tama a 1000 zpět,

Palpatine

Jestli chce zhubnout, tak si zajed na měsíc do Somálska. Tam zhubneš 5kg za týden. Ani ne tak z hladu ale spíše z toho stresu a strachu. Určitě to pomáhá, aspoň já tak hubnu. Jo a taky pomáhá na noc zamknout lednici. Ta svině hodně často vábí a všem dietám škodí.

Anikitos

Existují jen 3 základní principy k hubnutí/zdravé kondičce a to: Spánek, jídlo a cvičení (nebo alespoň dostatečný pohyb každý den).

Jídlo — k příjmu živin, vitáminů a všeho, co tělo nezbytně potřebuje
Spánek — na zbavení únavy, stresu a dodání energie, celková regenerace (hl. svalů)
Cvičení/pohyb — spotřebovaná energie, kterou člověk vytvoří k nějaké namáhavější činnosti, spaluje tuky, procvičuje svaly, rozprouďuje krev, zbavuje stresu a dodává energii

Nic jiného efektivně a dlohodobě nefunguje.

Jiří Bohumil

Zavrhuješ diety, ale bez omezení příjmu stravy, případně zvýšení aktivního pohybu, toho těžko dosáhneš.
A je to pouze o tom „kousnout“ se, začít a vydržet.
Proto Ti popíši, jak jsem já „sundal“ za půl roku 25 kg a už 3 roky si svou získanou optimální váhu 86–87 kg udržuju. Při výšce 186 cm.
Dřív jsem už neušel bez přestávky ani 500 m a včil běhám po lese ako eleň. Až to manželku sejří.
Mnou držená „dieta-nedieta“, není žádnou extra náročnou na hlídání nějakých kalorií a potravin, jde pouze o radikální snížení příjmu potravy.
A jelikož jsem osoba poměrně tělesně „zdevastovaná“ a každý nadměrný pohyb bolí (snad mimo chůze), tak se nedalo počítat s jakýmkoliv, extra zvýšením fyzické aktivity (což zřejmě odmítáš i Ty) a ani to nebylo potřeba.
Mnou realizovaná „dieta-nedieta“, nazvaná „půlkrajíčková“, je velice jednoduchá a už jsem ji zde uváděl.
Po měsíci, kdy se nic neděje (a tak to většina vzdá), se zřejmě „přestaví“ metabolizmus a začneš hubnout cca 4–5 kg za měsíc. Možná jsi ji už čet. Pokud ne a chtěl by jsi ji znova poslat, ozvi se.
Je to pouze o tom „hecnout se“, začít a vydržet.:-)
P.S. Ten tatarák to těžko vyřeší. A 1 kg shodíš přes noc a pokud se dobře vys..eš!:-)))
P.S.
Ještě doplňuji ne nepodstatný bonus.
Před zhubnutím jsem měl vyšší cholesterol, triglyceridy-tuky, cukr, kyselinu močovou (náběh na dnu) a bral na všechno léky. A po zhubnutí šly všechny hodnoty do normálu a můj obvoďák byl zklamán, že přišel o pravidelného odběratele. Nyní už pouze 1 x za rok si zajdu na kontrolu. A zatím vše OK.
Přesvědčoval mě, že bych měl brát léky dál (prý preventivně). Tak jsem ho, slušným způsobem, poslal „někam“ a musel se s tím smířit. 😉

Edison

S.E.X.!! 😁

aliendrone

Znám jen jedinou účinnou metodu na hubnutí (vyjma NEŽRAT a tvrě makat ;) :D)! Je to konzumace budivých aminů – s vahou půjdeš dolů jak raketa! PROBLÉM je, že se na ně tvoří psychologická závislost. Osobně NEDOPORUČUJI, maximálně nárazově (jednorázově) v případě krajní nouze – když potřebuješ aby den měl 40 hodin atp.

Pamatuj – i když budeš třeba 2–3 dny nežrat, nespat a nepřetržitě rejdit jak motorová myš, tak ZAPLATÍŠ po odeznění účinku tím, že prakticky tu samou dobu prochrápeš (organismus se potřebuje vzpamatovat z té pecky)!! Tudíž celkový efekt nanic (vyjma spec. případů)! Venkoncem s užíváním benzedrinu a pervitinu se začalo u vojáků již za 2.s. války, u amerického letectva je požívání pervitinu u pilotů s dlouhými misemi praktikováno i v současnosti.

S ohledem na naše mnoho pamatující zchátralé tělesné schránky by to mohlo mít i fatální účinky (už nevydržíme to, co za mlada), takže EXTRÉMNÍHO BACHA, raději to prostě nezkoušej. ;) :D :D

Ale to s tím syrovým masikem znám – já to prozměnu mám jsko ideální fintu na cukrovku (samozřejmě prvotní důvod je, že tatarák mi MOC chutná)! ;) :)

Zasytí na dlouhou dobu a navíc máš i na dlouho s pomalým příjmem energie vystaráno – prostě po všech stránkách SUPER! Eventuelně nasolené maso, některé ty Bresaoly – prostě tyhle věci jou OK. :)

zjentek

Metodu bych hledal v psychice, nikoli v tataráku. Zkrátka a jednoduše jako štíhlý vím, že je potřeba být stále ve střehu, nebýt blahobytný, mít od rána do noci respekt z těch, které za den potkáš, no prostě respektovat každej názor kohokoliv bez ohledu na svou pýchu, prostě jde o to, být denně vyplašený jako králíček. Kdo to nedokáže, nejen že spychne, ale hlavně zpuchne! Pokud v tomto ohledu člověk nedokážeš více, než obdivovat blahobytníky, jakými byl bezesporu kupř. Werich, který v životě nedokázal zase více, než milovat, doutníky, víno a líbivě o tom žvanit, pak tento prostě zčista jasna zpuchne a příčinu nenajde a nenajde, kdybynakrásně nežral, takže Bůh pak buď takovému milostiv! ;)

EKSOT123

Tak to teda závidím,těch 10kg dolů. Já tento boj sice pomale ale už 2 roky prohrávám. Přispívají k tomu stresy a problémy s klouby, že už nemohu sportovat jako dřív. Jít spát na lačno je těžké,snadnější mi přijde hladovět v práci,pokud zrovna není extrémně energeticky náročná. Do práce chodím pěšky asi 1km, což si částečně záměrně znepříjemňuji tím, že vyrážím na poslední chvíli a potom musím běžet.
Rad humoristických je spousta,třeba: Co to je čínská odtučňovací kůra? Celý měsíc jíst pouze polévku, a pouze jídelními hůlkami.(Kdo nemá, stačí i vidlička)
Mám slovenského přítele, řezníka,který dělal nějaký čas ve Francii. Říká: „Francúzi sú takí suchí,lebo jedia suché masá a suché salámy!“ On to ale myslí vážně,znám ho, má více svérázných názorů. Co tedy dělají jinak Francouzi?

Roman71

Já osobně jím přiměřeně tomu, kolik mám pohybu. Pečivo si nevybírám. Chleba a rohlíky jsou v mém jídelníčku samozřejmost, jinak prokládám ovocem a zeleninou podle chuti. Samozřejmostí je pravidelnost, aby si mé tělo odvyklo dělat zásoby v „problematických partiích“ (řeší hlavně ženské).
Při současné výšce 186cm vážím cca 85kg, takže v pohodě 🙂

XenieRo

Ahoj, protože potřebuju sundat docela dost kil, tak uvažuji docela dost intenzivne nad koupi proteinove diety. Co říkáte na https://www.pro­dietix.cz/. Byla bych ráda, kdybych našla někoho, kdo tuto dietu držel. Jak jste s ní byly spokojené?

GabulkaA

Já jsem diet zkusila opravdu hodně… a žádná nikdy nezabrala. A když už ano, tak jen na chvilku a hned jojo. Nakonec mi pomohla až dieta https://www.ke­todiet.cz/. Jednak je chutná, což je u diety důležité a jednak opravdu pomáhá a kila letí dolů.

Honzin8

Mám úplně stejnou zkušenost… A taky držím tuto ketonou dietu. A jsem spokojená. Krásně letí kila dolů, což mě motivuje :) A to je u diety hodně důležité :)

Sabulak

Jaký ten huboucí plán držíš? A podle čeho ho vlastně vybírat? Podle toho, kolik chci shodit?

Cizecek.M

No, já jsem se zatím jen koukala a mají tam BMI kalkulačku. Ta by mohla poradit, ne?

Pajka.111

Tak jojo hrozí vždy a u všech diet. Jasně, že si budeš muset dávat pozor, ale ona je tam součástí toho Prodietixu i udržovací fáze a ta ti pomůže pomalu přejít na normální stravu.

XenieRo

Před týdnem jsem zkončila dietu od Prodietix a musím teda říct, že paradoxně jsem si užila víc sladkého než před tím. Mají sladké ovesné kaše, které jsem si dávala na snídaně a vafle nebo sladké tyčinky, které jsem si dávala na odpolední svačinku a na tu jsem se teda fakt těšila 🙂

SuzanKa

Jako já toto tvrzení mohu jen potvrdit. Já na sladké moc nejsem, ale sem tam prostě přijde chuť a je z toho záchvatové přejídání. Díky dietě https://www.pro­dietix.cz/ jsem ale měla stravu pestrou… Měla jsem sladkého dost, takže žádné chutě mě netrápily.

Kepler

zjentku, napsal jsi to moc krásně a pravdivě (bez ironie), jenže já jsem jako Werich (možná proto ho taky obdivuju). Takže psychika mi nepomůže. No tak jsem zpuchnul a nezpychnul, no a co? Akorát se to snažím trochu zbrzdit a doutníky nekouřím 🙂 Když to vezmu dlouhodoběji, tak jsem za rok zhubnul za poslední dva roky skoro 10 kilo, a to poté. co jsem si pořídil osobní váhu a zažil šok. Už jsem tehdy nebyl docent, ale přescent!

zjentek

No a právě proto nebylo vůbec jednoduchý odpovědět. Jak vidíš, tak psychika ti naopak pomůže. Sleduj: " jenže já jsem jako Werich" a jedním dechem „Akorát se to snažím trochu zbrzdit“. Vnímáš ten protimluv? No a kde jinde, než v psychice, chceš hledat pomoc? V silnějších magnetech na lednici, až už za čas nebudeš tolik při síle? A i tento boj nevyhraješ, protože se do ní nedostaneš a až když už si budeš jistej, že OPRAVDU NE, tak s ní budeš ještě min. 10min. cloumat a nadávat jí, možná ji i vybulíš na bok a potupně ji pošladeš, takže jak jako? Psychika ti myslíš nepomůže?

Kepler

No jo, asi na tom něco bude. Já viděl Wericha osobně při jeho posledním veřejném vystoupení v Lucerně (jako čestného hosta na galerii) a fakt jsem se zděsil, že to už není takový jura, jak jsem ho znal. Byl vyhublý, malinko dementní a za pár měsíců umřel…

zjentek

Podívej se skrz média do sněmovny, jak tam ti lidé vypadají. Neřeš, co z nich leze, ale- PODÍVEJ SE, JAK TITO LIDÉ VYPADAJÍ! A na to NENÍ ŽÁDNÝ ZÁKON. :(… Tragédie.

Kepler

alien: nejsem si jist, jestli rozumím. Těmi „budivými aminy“ myslíš drogy? Jestli jo, tak se radši dám na dietu „2× nic bez chleba“. Mentálně narušený jsem už bez toho.:-)

aliendrone

Tak pervitin je na seznamu drog, u benzedrinu si tím nejsem jistý. ;) https://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/slovo/bu­dive-aminy

Edison

Pravidelná strava nepomáhá… Vyzkoušeno… Já jim třeba jen jednou denně… Od rána do večera… Po malých soustech… Co talíř, to sousto… 😁

Kepler

Edison: běž s tím do háje, ty směšné pohyby mě už moc nebaví. Energie vydaná cestou do Kaufu a zpět je navíc vyšší. 🙂

Edison

Nejde o to, co Tě baví, ale co pomáhá… A když taháš denně z kaufu několik tun žrádla, to pak jo… 😁

Roman71

Edisone, takhle ale první a nejvíc zhubne peněženka :D ..potažmo konto na účtu.

Edison

To máš naprostou pravdu… Ale so s penězi… do hrobu si je nevezmu… 😁

aliendrone

Hele, jsem mladší než Kepler, ale ani s použitím „modrého zázraku“ si nedovedu představit, že bych DNES tímto způsobem dokázal ZHUBNOUT! (leda bych ji žral po lopatách – nwm jak bych to snášel) ;) :D

Nicméně jako luxusní a příjemný způsob sebevraždy – nic proti! ;) :D :D

Edison

Ano, i to je možné využití této činnosti… 😁