Frogman

Jsou v nějakém vztahu moje sestřenice a bratranec?

http://www.im­ghosting.cz/i­mages/64Bez_n_­zvu.jpg
Doplňuji:
gecco: Ujčenec je syn matčina bratra (= můj bratranec) a strýčena je dcera otcova bratra (= moje sestřenice). Měl jsem na mysli, jestli můj bratranec je něco pro mou sestřenici. :)

Zbynas: To asi bude ono, díky. :)

Nejlepší odpověď
gecco

Jsou – jde o „ujčence“ a „stýčenu“…
😉
Vrámci zjednodušení se i toto dneska už označuje „bratranec“ a „sestřenice“…
😉

Doplňuji:
Tvůj bratranec je pro tvou sestřenici bratrancem a tvá sestřenice je pro tvého bratrance sestřenicí…
😉
Z „druhého kolene“ by to bylo tehdy, kdyby jejich rodiče byli ´přímí´ bratranci/ses­třenice – tedy např. děti tvé a děti tvého bratrance budou bratranci/ses­třenice z druhého kolene.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sez­nam_členů_rodi­ny

Další odpovědi
Zbynas

Bratranec / sestřenice z druhého kolena myslím.

led

„Měl jsem na mysli, jestli můj bratranec je něco pro mou sestřenici.“
môžu byť súrodenci (brat a sestra), alebo, priami bratranec a sesternica, alebo, ako píše Zbynas, druhokolenní bratranec a sesternica
Doplňuji:
záleží od vzájomného rodinného vzťahu ich rodičov

led

druhokolenní bratranec a sesternica sú v prípade ak ich rodičia si boli navzájom priami bratranec a sesternica.

Frogman

Žena bratra mámy není v rodinném vztahu s bratrem táty ani ženou bratra táty. Ani jiné kombinace. Jsou to naprosto odlišné rodiny.