Avatar uživatele
Damiana

Jak titulovat bratrancovu manželku?

On je můj bratranec, ale existuje i nějaké pojmenování pro jeho ženu? Sestřenice to přece není. Jmenovat přímo se všude nehodí a říkat bratrancova žena, když o ní hovořím, mi přijde neosobní ... Je to jediná možnost?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? barnajka před 3876 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Alesh

Vzpomínám, že už jsem kdysi na podobnou otázku odpovídal. Zkrátka u vzdálenějších rodinných vztahů žádná specifická pojmenování neexistují. Zde pomůže snad jen jedině lidová tvořivost tj. takové názvy typu "švagrová přes koleno", "vzdálená švagrová" apod. Jednoslovně to asi nepůjde čili pak nic nebrání tomu říkat (byť dvojslovné) manželka bratrance či bratrancova manželka (nebo místo manželka použít žena). Je to jasné a přesné, pro každého jasně zařaditelné.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
MK44

Nevím, zda čeština má nějaký vhodný termín pro takový příbuzenský vztah, ale pokud ano, bude možná zastaralý nebo málo používaný a stejně byste se zdržovala jeho vysvětlováním. Pokud není nutno uvádět o kterou manželku kterého bratrance jde, asi bych použil "švagrová". Není to přesné, ale k vyjádření vzdálenějšího příbuzenského vztahu by to, v neúředním rozhovoru, mělo stačit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Například Jana od Martina? Mluvil bych o ní jménem, kdo by neznal, řekl bych jak se věci mají

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy