Kokyna

Je můj manžel despota?

Potřebovala bych názor nezaujatého člověka. Jak začít, no nejspíše tím, že mi rád hraje na city… Ty už mě nemáš ráda, já ti nevyhovuju a kecy podobného typu poslouchám každý den. Ani žárlivost mu není cizí, tak měsíc zhruba by měl začít jezdit kamionem a to zase poslouchám: budeš mít volnej kvartýr, tak si budeš užívat… V sexu je to to samé, když s ním nespím, většinou někoho mám nebo pro mě není dost dobrej a neuspokojuje mě!!! Když s ním spím, tak předstírám, že se mi to líbí nebo to dělám jen pro to, abych od něj měla klid… Když chci jít s kamarádkama ven, většinou mě pustí, ale doprovází to svými scénami typu „bůhví kam jdeš a s kým jdeš“… A trvá dlouhá éra nafouknuté pusy, kdy se mnou nemluví.. Došlo to i tak daleko, že pokud mi zavolá moje matka jestli s ní nepojedu k její sestře, tedy k mé tetě, ztropí scénu, že na něj kašlu, ať jsem s ním doma apod… Vynucuje si moji maximální pozornost, a to jsem zapomněla uvést, že máme 2 malé děti.. a on nechápe, že jsem z nich občas unavená… A hlavně po těch jeho výstupech, které předvádí, by mě zajímalo, kdo by měl zájem mu lézt do zadku a chovat se jako milující manželka… Tak by mě zajímalo, zda je to jen zabedněný žárlivec, nebo psychopatický despota… Uff, ani se mi sem všechno nevejde, to by bylo normálně na knížku :(

Nejlepší odpověď
RyuzakiKate

Tak to je pěknej emocionální upír. Zkoušela jsi mu to sdělit? Tenhle člověk má v zásadě problém sám se sebou. Má nějaké kamarády? Pokud ne, tak je jasné, proč to dělá. A je to sobecký. Naprosto chápu, že tě takové chování vytáčí, to bych mu nejradši jednu střelila a řekla mu, že se chová jak malej harant. Bylo to takhle vždycky?
Podle mě je opravdu na místě mu to říct, co se ti nelíbí, ale že se s tím musí poprat sám, protože abys kvůli němu byla někde zabedněná doma, jen aby pán měl klid na dušičce, to přece nejde. Není to rozhodně tvoje vina. A on by měl zapracovat především sám na sobě – na svém sebevědomí a stýkat se i s jinými lidmi.

Další odpovědi
zjentek

No? A dál? Co nechápeš? Nedělat to on tobě, děláš to ty jemu. Nechápu, že lidi, prahnoucí po životě ve dvou ještě nechápou tak základní věc, jako je fakt, že kalhoty doma nosí muž. Dělej, co říká, pánč pokud kalhotky oblíkneš ty (což při týhle otázce již oblíkáš) a on ti zrezignuje a předá ti žezlo, tak pak teprve vám oběma začne skutečná pakárna, kdy vztah se promění v peklo a i ty pochopíš, jaká to byla lípa, když dama uzdu a opratě držel ten tvůj zmetek!

Drap

Kniha možná neni špatný nápad. Podle mne to vše pramení ze žárlivosti. Žárlivost je vlastně svým způsobem nemoc. Takový člověk by s tím měl něco dělat, protože samo od sebe se to nezlepší a pokud si to neuvědomí sám, je zde vážné nebezpečí že se tyto problémy budou i prohlubovat. Zřejmě by bylo vhodné o všem tom si v klidu promluvit a určitě by oběma prospěla i návštěva některé z manželských poraden.

ivzez

Kokyno,
mohla bych napsat další „román“. ale to by k ničemu nebylo.

Máte doma manipulátora a žárlivce v jedné osobě. Doporučuji
společnou návštěvu „manželské“ poradny. Pokud by manžel odmítl,
zajděte tam aspoň Vy sama, poradí Vám lépe než my.

anonym

Zřejmě nedokážu přesně klasifikovat problém dotyčného ale to co popisujete znám ze svého okolí. Je to velmi častý jev a bohužel nekončívá to dobře. Má to v podstatě jen dvě východiska 1. žena se ve všem podřídí, potlačí veškeré své potřeby a bude dělat jen to s čím příjde jako první její muž → na venek šťastné manželství … 2. itálie, rozvod, kterým to ale nekončí, takový muž je velmi pomstychtivý a i dlouho po rozvodu bude dělat všemožné problémy, nezastaví se ani před stalkingem a cizí mu nebude ani vydávat se za někoho jiného jen aby se ženou mohl komunikovat a vpálit ji znovu a znovu do tváře svůj pohled na věc svým typicky vyčítavým tónem zuboženého chudáčka.

Mc Merkurion

… asi tak, buď budeš držet hubu a krok a nebo ho pošleš do prdele, a vykašleš se na něj, všechny ostatní možnosti jako kvůli dětem a podobně stojí za starou bellu, povahu člověka jen tak nezměníš >>> takže buď si nasaď zpátky růžový brejle, nebo sbal nějaký kufry, je už vcelku jedno, jestli budou tvoje nebo jeho …

… a odpověď na tvoji otázku: „Tak by mě zajímalo, zda je to jen zabedněný žárlivec, nebo psychopatický despota“ nic neřeší, je totiž jedno, jak věci nazveme, furt je to naprd …

Kokyna

Ano vlastně byl takový od začátku, ale láska je slepá furt jsem si to omlouvala.. Nemohla jsem mít ani kamarády a on sám je nemá nikdo mu nevoní. Ted dokonce a konečně vyhledal odbornou pomoc ale moc mu to zatím nepomáhá.. k uživateli zjentek: jako jen proto že chodí do práce a stará se o své děti a rodinu kterou chtěl mám držet hubu a krok?? tak to prr já neomezuju jeho tak on nemá právo omezovat mě.. některý chlapi jsou fakt jak malý haranti… víc se k tomu vyjadřovat nebudu.. nebavím se totiž o tom kdo pro rodinu dělá víc nebo kdo víc vydělá bavím se o vztahu mezi námi a né o nošení kalhot…

pizlicka

chtěla jsi radu,nakonec jsi za ni znejtka pokárala,ted,co tě čtu,odpověd znáš,tak proč se tu vlastně ptáš,kdyžvíš,co mas dělat?

anonym

je třeba mu nějakým způsobem vysvětlit že žijeme jen jednou a pokud se dva mají opravdu rádi, pak omezování jeden druhého je to poslední po čem by měli toužit. Bohužel ale ta touha druhého ve vztahu omezovat vychází z čistě sobecké potřeby jej výhradně vlastnit a mít nad ním úplnou kontrolu. Přímo to tedy odpovídá na otázku zda vás má vůbec rád, má rád spíš více sám sebe … zkuste si o tom promluvit a pokud mu to logicky ani emočně nedojde, budete se v tom zřejmě dál jen trápit bez východiska.