Avatar uživatele
Gestas

Jsem eucharistie?

Eucharistie je tělo Kristovo→Církev je také tělo Kristovo→Církev je každý pokřtěný→Jsem pokřtěný
Znamená to, že jsem Eucharistie?

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 2714 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Eucharistie je svátost oltářní – posvátný úkon – (tělo a krev Kristova proměněná při katolické mši z chleba a vína).

Jinak lidově se eucharistie nazýá mše svatá. Řecké slovo eucharistein znamená děkovat. Setkáváme se, abychom vzdali díky v modlitbě. A to je snad nejdůležitější postoj křesťana.

„Svatý Augustin obohatil vnímání eucharistie touto úvahou: když jíme obyčejnou stravu, jídlo se v našem těle mění a stává se jeho součástí. Z jídla se tedy stává mé tělo a má krev. Když ale přijímáme Ježíše v eucharistii, účinek je naprosto opačný. Pokrm, jímž je eucharistie, se nestává součástí mého těla, ale Ježíš mě proměňuje v sebe. Když přijímám eucharistii, měním se v Ježíše. Přijímáním eucharistie se stále více uskutečňuje to, o čem píše sv. Pavel: „Nežiji už já, ale žije ve mně Kristus“ (Gal 2,20).“
http://www.pas­torace.cz/Clan­ky/Pane-potrebuju-posilu.html

Svaté příjímání
„Vyvrcholení mše přichází, když katolík přijímá posvěcenou hostii nebo eucharistii do úst. Tento fyzický akt přijímání inkarnovaného Ježíše Krista v hostii je způsobem, jak katolík získá kousek božství, které mu dále pomáhá k věčnému životu. Římskokatolická církev také zdůrazňuje, že jezení eucharistie zplnomocňuje jednotlivce k překonání smrtelného hříchu. Jinak řečeno, eucharistie je nadpřirozený pokrm, který může pomáhat dostat se do nebe a také chrání věřícího od hříchu zde na zemi. Toto učení propaguje získání duchovních výhod skrze fyzicky vykonané skutky. atd.“
http://www.pro­krestany.cz/ka­tol/prij.htm

Obrazně, symbolicky se při přijímání hostie – Těla Páně spojíte s Kristem., tak je to i ostatních věřící a tím vlastně vytvářejí „církev“.
Záleží na tom, jak se na symbolické přijetí těla díváte.

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?quentos, kenyrts Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

Ne, jsi troll.
Ty šipky máš špatně.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
klumprt

Neboj, nic takového nejsi. To jsou všecko jenom povídačky. Ukousni si kus ruky a jestli to bude chutnat jinak než hostie, pak nejsi eucharistie.

Upravil/a: klumprt

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bububabu

Ne jsi jen nadutý když si to takhle pojal :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek