Gestas

Jsem eucharistie?

Eucharistie je tělo Kristovo→Církev je také tělo Kristovo→Církev je každý pokřtěný→Jsem pokřtěný
Znamená to, že jsem Eucharistie?

Nejlepší odpověď
annas

Eucharistie je svátost oltářní – posvátný úkon – (tělo a krev Kristova proměněná při katolické mši z chleba a vína).

Jinak lidově se eucharistie nazýá mše svatá. Řecké slovo eucharistein znamená děkovat. Setkáváme se, abychom vzdali díky v modlitbě. A to je snad nejdůležitější postoj křesťana.

„Svatý Augustin obohatil vnímání eucharistie touto úvahou: když jíme obyčejnou stravu, jídlo se v našem těle mění a stává se jeho součástí. Z jídla se tedy stává mé tělo a má krev. Když ale přijímáme Ježíše v eucharistii, účinek je naprosto opačný. Pokrm, jímž je eucharistie, se nestává součástí mého těla, ale Ježíš mě proměňuje v sebe. Když přijímám eucharistii, měním se v Ježíše. Přijímáním eucharistie se stále více uskutečňuje to, o čem píše sv. Pavel: „Nežiji už já, ale žije ve mně Kristus“ (Gal 2,20).“
http://www.pas­torace.cz/Clan­ky/Pane-potrebuju-posilu.html

Svaté příjímání
„Vyvrcholení mše přichází, když katolík přijímá posvěcenou hostii nebo eucharistii do úst. Tento fyzický akt přijímání inkarnovaného Ježíše Krista v hostii je způsobem, jak katolík získá kousek božství, které mu dále pomáhá k věčnému životu. Římskokatolická církev také zdůrazňuje, že jezení eucharistie zplnomocňuje jednotlivce k překonání smrtelného hříchu. Jinak řečeno, eucharistie je nadpřirozený pokrm, který může pomáhat dostat se do nebe a také chrání věřícího od hříchu zde na zemi. Toto učení propaguje získání duchovních výhod skrze fyzicky vykonané skutky. atd.“
http://www.pro­krestany.cz/ka­tol/prij.htm

Obrazně, symbolicky se při přijímání hostie – Těla Páně spojíte s Kristem., tak je to i ostatních věřící a tím vlastně vytvářejí „církev“.
Záleží na tom, jak se na symbolické přijetí těla díváte.

Další odpovědi
quentos

Ne, jsi troll.
Ty šipky máš špatně.

klumprt

Neboj, nic takového nejsi. To jsou všecko jenom povídačky. Ukousni si kus ruky a jestli to bude chutnat jinak než hostie, pak nejsi eucharistie.

bububabu

Ne jsi jen nadutý když si to takhle pojal :)