Avatar uživatele
anonym

Co znamená výrok z bible:„nejenom chlebem budeš živ“?

(„jeste mě,pijte mě“)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, gagaga, marci1 před 3300 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

„Nejen chlebem bude člověk živ, ale každým slovem, které vychází z Božích úst.´“

Tak zní celý text.
To znamená, že člověk kromě jídla, tedy potravy, potřebuje potravu duchovní, tedy věřit Bohu a jeho slovům, , žít tak, jako to Bůh zamýšlel. Věnovat jeho učení pozornost je důležitější než jídlo.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

"Nejen chlebem bude člověk živ, ale
každým slovem, které vychází z
Božích úst.“
Doplňuji:
Nejen jídlo, ale duše, duchovní život, řídit se božími příkazy.

Upravil/a: marci1

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
nnn1

Druhá polovina verše u Matouše 4:4 říká: „ale z každého výroku, který vychází z Jehovových úst.“ To znamená, že člověk má jíst i duchovní pokrm (čtením Bible a na Bibli založených publikací)
Doplňuji:
Jehova je Boží jméno.

Upravil/a: nnn1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Asi že se mají loknout i vínka.
(hostie+víno)
Doplňuji:
*že si

admine, proč nemůžu upravit svojí odpověď T.T

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Stingo

No jako že není v životě důležité jenom to žrádlo (jak to někteří lidé mají), ale také nějaké to duchovno.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Otevřte sanice!
Nejen chlebem a masem utýraných zvířat živ je člověk. Zapít tu krutou melanži musí hořkými slzami svých obětin.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dEnnYyyyy

Náboženství je jenom velká stužka lží jenom id*ot těmhle kecům uvěří.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

dEnnYyyyy – 80% planety jsou jiní,než ty,to je zajímavé…sám jsi http://cs.wiki­pedia.org/wiki/I­diot
a na ostatní to svádíš,protože ona víra je spíš o přesvědčení,než o dětinské naivitě.

před 3299 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

BalotaGuy – Vím,co je svátost eucharistie,ale spíš by mě zajímalo jak je to myšleno…přemýšlel jsem nad tím a myslím,že jedni energii produkují a ti druzí ji upíjí,takže jistá závislost by tu byla a pak jsou ti,kteří můžou pít,ale nemusí…

před 3300 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
nnn1

Psala jsem Vám dlouhý komentář k otázce ohledně „jezení“ Krista. Protože nedovolujete kontaktování, píši to zkráceně sem:
Ježíš použil řecké slovo e·stin΄, které může být přeloženo i jako „znamenat“ Tj. „to znamená mé tělo/ mou krev“.

Bible odsuzuje kanibalizmus a užívání krve. (Skutky 15:29)

Když ježíš zavedl tuto slavnost, byl stále naživu, tudíž apoštolové nemohli jíst jeho tělo a ni pít jeho krev.

Chleba bez kvasu představuje Jež. bezhříšné tělo. (kvas je v Bibli někdy použit ke znázornění hříchu).
Prostřednictvím jeho prolité krve je možné, aby Bůh odpustil hříchy (neboť každý člověk hřeší – např. slovem)

před 3300 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Další jehovistka!

před 3300 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

nnn1
Nepatříte ke Svědkům? Podle vašich citací je to pravděpodobné.

před 3300 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek