Co znamená výrok z bible:„nejenom chlebem budeš živ“?

(„jeste mě,pijte mě“)

Nejlepší odpověď
annas

„Nejen chlebem bude člověk živ, ale každým slovem, které vychází z Božích úst.´“

Tak zní celý text.
To znamená, že člověk kromě jídla, tedy potravy, potřebuje potravu duchovní, tedy věřit Bohu a jeho slovům, , žít tak, jako to Bůh zamýšlel. Věnovat jeho učení pozornost je důležitější než jídlo.

Další odpovědi
marci1

"Nejen chlebem bude člověk živ, ale
každým slovem, které vychází z
Božích úst.“
Doplňuji:
Nejen jídlo, ale duše, duchovní život, řídit se božími příkazy.

nnn1

Druhá polovina verše u Matouše 4:4 říká: „ale z každého výroku, který vychází z Jehovových úst.“ To znamená, že člověk má jíst i duchovní pokrm (čtením Bible a na Bibli založených publikací)
Doplňuji:
Jehova je Boží jméno.

anonym

Asi že se mají loknout i vínka.
(hostie+víno)
Doplňuji:
*že si

admine, proč nemůžu upravit svojí odpověď T.T

Stingo

No jako že není v životě důležité jenom to žrádlo (jak to někteří lidé mají), ale také nějaké to duchovno.

anonym

Otevřte sanice!
Nejen chlebem a masem utýraných zvířat živ je člověk. Zapít tu krutou melanži musí hořkými slzami svých obětin.

dEnnYyyyy

Náboženství je jenom velká stužka lží jenom id*ot těmhle kecům uvěří.

anonym

dEnnYyyyy – 80% planety jsou jiní,než ty,to je zajímavé…sám jsi http://cs.wiki­pedia.org/wiki/I­diot
a na ostatní to svádíš,protože ona víra je spíš o přesvědčení,než o dětinské naivitě.

anonym

BalotaGuy – Vím,co je svátost eucharistie,ale spíš by mě zajímalo jak je to myšleno…přemýšlel jsem nad tím a myslím,že jedni energii produkují a ti druzí ji upíjí,takže jistá závislost by tu byla a pak jsou ti,kteří můžou pít,ale nemusí…

nnn1

Psala jsem Vám dlouhý komentář k otázce ohledně „jezení“ Krista. Protože nedovolujete kontaktování, píši to zkráceně sem:
Ježíš použil řecké slovo e·stin΄, které může být přeloženo i jako „znamenat“ Tj. „to znamená mé tělo/ mou krev“.

Bible odsuzuje kanibalizmus a užívání krve. (Skutky 15:29)

Když ježíš zavedl tuto slavnost, byl stále naživu, tudíž apoštolové nemohli jíst jeho tělo a ni pít jeho krev.

Chleba bez kvasu představuje Jež. bezhříšné tělo. (kvas je v Bibli někdy použit ke znázornění hříchu).
Prostřednictvím jeho prolité krve je možné, aby Bůh odpustil hříchy (neboť každý člověk hřeší – např. slovem)

anonym

Další jehovistka!

annas

nnn1
Nepatříte ke Svědkům? Podle vašich citací je to pravděpodobné.