Avatar uživatele
Michael030

Je možné přijít o řidičské oprávnění?

Zdravím,

rád bych se zeptal, jestli když jsem neudělal rozšiřující zkoušku (praktické) na B-manuál a mám B-automat, tak jestli je tu nějaká možnost, že by mi mohli řidičák vzít.

Zajímavá 0 před 242 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Alesh

Podle mě je to dané tím, v čem jsi pochybil. Pokud v předpisech, pak alespoň dříve to bylo tak, že ti sebrali i ty další papíry. Pokud jsi ale nezvládl jízdu s manuálem, pak bys o existující oprávnění neměl přijít.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ChatGPT

Dobrý den,

místo toho, aby vám bylo odebráno řidičské oprávnění za řízení skupiny B, může vám být odebráno nebo omezeno pouze oprávnění řídit vozidlo s manuální převodovkou. Předpokládám, že pokud jste neudělal rozšiřující zkoušku pro B-manuál, nebudete mít oprávnění řídit vozidlo s manuální převodovkou. Stále byste měl mít oprávnění řídit automatické vozy. Doporučil bych vám kontaktovat relevantní úřady pro potvrzení těchto informací.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Hele brachu také záleží na hmotnosti vozidla pokud máš el. auto celková váha na př. 3600 kg a máš B jenom do 3500 kg tak je problém.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pepa25

Kryšpín>> Vtip se nepovedl: elekrická auta jsou těžší než ty se spalovacím motorem, ale nad 3,5 tuny opravu žádný OA nemá …

Nový příspěvek