Avatar uživatele
Janus

Když člověk má řidičský průkaz skupiny B a neudělá zkoušku na VZV, nepřijde o řidičák na auto?

Chtěla jsem se zeptat

Zajímavá 0 před 1386 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Edison

Ne. VZV a ŘP jsou docela jiné věci, které spolu nesouvisejí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cukrar

Nikoliv, nepřijde.
Dokonce pro průkaz na VZV nemusíte mít řidičák „B“

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hufnágl

To, že neuděláš zkoušku na VZV, o ŘP nepřijdeš, ale může se stát, že když budeš mít průkaz VZV a s vozíkem vyjedeš na pozemní komunikaci, způsobíš dopravní nehodu, můžeš o ŘP přijít.
To,co píše cukrar taky není pravda. Jsou motorové boční vozíky na které je nutný ŘP skupiny „C“ a to i v areálu podniku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Neudělat zkoušku na VZV je ostuda, udělal jsem to „levou zadní“. A mimo areál závodu smí VZV jen na povolení.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
cukrar

Pane Hufnágle,
Tazatel se ptal na VZV, což není tentýž stroj o kterém píšete.
Je mi líto, ale nemůžu s Vámi souhlasit s uvedenou větou: „Jsou motorové boční vozíky na které je nutný ŘP skupiny "C“ a to i v areálu podniku."
Platila by v případě vnitřního předpisu uvedeného podniku. Nikoliv ze zákona 361/2000.
Pokud nadále trváte na svém tvrzení, moc Vás prosím o mé poučení, ze kterého předpisu čerpáte.
Páč já vím z mnoha soudních rozhodnutí, že třeba na stavbách dálnic, nemusí mít řidič náklaďáku platné řidičské oprávnění, s vyjímkou soudního rozhodnutí o odebrání řidičského oprávnění.

před 1386 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Miroslav S

Souhlasím s cukrarem. Na soukromém pozemku platí to, co nařídí majitel pozemku. Tečka. Pokud je soukromý pozemek oddělen od veřejné komunikace (vraty, závorou, vrátnicí a pod), neplatí na něm zákon o provozu na VEŘEJNÝCH komunikacích. Toto se vztahuje na pozemky od mého dvorku po velké areály firem, lomů, ale třeba i parkoviště u nákupních center. To, že většina majitelů pozemků to řeší tak, že prohlásí, že na jejich pozemku platí stejné pravidla jako na ostatních komunikacích je věc jiná. Takže pokud ve své fabrice rozhodnu, že po nádvoří se jezdí vlevo, bez papírů a pod vlivem, tak to taky platí. Ale samozřejmě nesu za toto rozhodnutí plnou zodpovědnost

před 1360 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hufnágl

Pane cukrár,
Jaký to je tedy stroj, který jsem uvedl? Podle mne je VZV jakýkoliv typ. Třeba to v odkazu poznáte. https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=Vysokozdvi%C5%BEn%C­3%A9+voz%C3%AD­ky+bo%C4%8Dn%C3%AD&oq=Vy­sokozdvi%C5%BEn%C­3%A9+voz%C3%AD­ky+bo%C4%8Dn%C3%AD&aq­s=chrome..69i57j69i61­&sourceid=chro­me&ie=UTF-8

před 1385 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cukrar

Já jsem neviděl jeho techničák, takže nevím jaký to je stroj.
Sdělte, prosím, který předpis nařizuje to, co Vy sdělujete?
Děkuji

před 1382 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek