Avatar uživatele
blesk26

Je možné přijít o řidičský průkaz na auto u zkoušky na motorku?

Vlastním řidičský průkaz skupiny B a za předpokladu, že bych si dělal řidičák ještě na motorku a z nějakého důvodu zkoušku neudělal (ať už testy nebo jízdu), je možné, že by mi odebrali i průkaz skupiny B? Někde jsem slyšel, že to dělají, ale přijde mi to nesmyslné …

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? standa před 4968 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

Dobrá otázka 🙂

Ano, teoreticky se MŮŽE stát, že pokud neuděláte testy např. pro získání řidičáku na motorku, tak zkušební komiseř MŮŽE zahájit správní řízení, na jehož konci může být oznámení o pozbytí odborné způsobilosti i pro již existující skupiny řidičského oprávnění.

Pokud s vámi ´komisař´ po neúspěšných testech zahájí zmiňované správní řízení, tak máte 5 dní na to si testy opravit.

Pokud se stane, že ani opakované testy nezvládnete, tak komisař bude povinen oznámit dopravnímu inspektorátu v místě vašeho bydliště zahájené správní řízení…, stále však bude prostor 30 dní pro úspěšné dokončení opakovaných testů.

Dotazem na několika autoškolách jsem zjistil, že neevidují ani jeden případ, kdy by správní řízení bylo ´dotaženo´ do konce a o řidičské oprávnění skupiny B by neúspěšný uchazeč přišel 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
rybíz

Myslím, že určitě. Pokud neuděláte opakovaně zkoušky, znamená to , že jste pozbyl vědomosti i na auto, a tím pádem ztratil nárok na řízení vozidla. Ale opravných zkoušek je celkem hodně a když si vše dobře zopakujete, budete mít obojí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Když uděláte nějaký velký malér jako cyklista a rupne to,že máte řidičák,nemáte jej.Byl jste účastník silničního provozu,se vším všudy.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
cukrar

přečtěte si zákonné důvody na odebrání řidičáku. Nelze oderat z tohoto důvodu řidičák.
Viz zákon 361/2000

před 4968 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
standa

Četl jsem a věřte, že vím o čem mluvím 🙂

btw. mrkněte například na ustanovení § 94/1.b, § 97

http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/silnicni-provoz/cast1h3d1­.aspx

před 4968 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek