leporela22

řidický průkaz na zkoušku?

Jak je to s tím řidickým průkazem na zkoušku od kdy to platí nebo už to platí a kde to můžu sledovat jestli to už nenařídili
Zaslechl jsem že uděláte řidický průkaz a další 2 roky budete muset jezdit s někým dospělím kdo řidičák má nebo zase že může jezdit jen sám nesmí nikoho vést tak jak to je?já budu dělat řidičák v květnu tohohle roku myslíte že se mě to bude týkat?

Nejlepší odpověď
Quimby

Nic takového neexistuje, pokud uděláš zkoušky v autoškole tak normálně dostaneš řidičák a můžes si jezdit s kým chceš.
O něčem takovém se píše zde: http://zpravy­.e15.cz/domaci/u­dalosti/minis­terstvo-dopravy-chce-ridicsky-prukaz-na-zkousku-926194 ale je to z roku 2012 a opravdu to neplatí, jestli se to pořád připravuje to nevím, ale tento rok to stoprocentně nebude.

Další odpovědi
anonym

Nebude se tě to týkat – tedy, pokud řidičák uděláš…
😉