partep12345

Je jelení lůj zdravý?

Nejlepší odpověď
anonym

Hodláš si jej dát ke snídani?
😉
Jelení lůj je kosmetický přípravek, takže hlavně, že je zdraví neškodný a přibližně funguje tak, jak výrobce slibuje – tukem a parafinem chrání pokožku před povětrnostními vlivy.*)
Toto je ´rámcové´ složení**)- Triglycerides Fatty Acides, Paraffin, Vaselinum Flavum, Paraffinum Liquidum, Caprylic/Capric Triglyceride, Parfum, D-Limonen, Linalool, Amyl Cinnamal, 2-(4-terc-Butylbenzyl)pro­panal, Coumarin, Hydroxycitronellal Eugenol, Citral – z něhož je jasné, že to jelena nevidělo ani na výletě do ZOO.
___
*) poněkud zdravější by – domnívám se, bylo používat živočišné, ne umělohmotné tuky (např. vepřové sádlo) – jenže to se dá i sníst, takže by jej bylo škoda
**) rámcové proto, že existují různé ´příchutě´ mírně se od sebe lišící

Další odpovědi
Zbynas

Výhodou jeleního lůje je, že není parfémovaný, nedráždí pokožku a je tedy vhodný pro alergiky a exematiky. Čím více živočišných a rostlinných látek obsahuje, tím více se léčivé účinky na pleť zvyšují.

Zdroj: Historie odpovedi.cz

Emefej

Ano, ten můj vypadá naprosto zdravě. ani si nedovedu představit, že by mohl být nemocný.