Weroniq

?o na popraskané rty, když jelení lůj už nestačí?

čas od času zkouším různé balzámy na rty a labella, ale klidně přivítám i další tipy na něco účinného

Nejlepší odpověď
Pájo

Popraskané rty, afty, ekzémy, padání vlasů, únava, špatná nálada, za tím vším se skrývá nedostatek vitaminu B.

Zařaďte více do jídelníčku potraviny s obsahem vitamínů B.

Vitamín B2 (riboflavin) – Najdeme jej v mléku, luštěninách, obilninách či vejcích. Podporuje činnost enzymů důležitých pro látkovou výměnu.
Doporučená denní dávka: 1,5–1,7 mg

Vitamín B5 (kyselina pantotenová) – Vyskytuje se v zelenině, ovoci, ořechách, zrninách, semenech. Podporuje růst vlasů, nehtů, kloubních pouzder.
Doporučená denní dávka: 8 mg

Vitamin B6 (pyridoxin) – Najdeme jej v droždí, pšeničných klíčcích, zelenině, ovoci, ořechách, bramborách, luštěninách. Zvyšuje imunitu, vyživuje centrální nervový systém, působí preventivně proti oční chorobám a cukrovce. Podporuje dýchání buněk, práci nervů, svalů, žaludku.
Doporučená denní dávka: 1,6–1,8 mg

Vitamin B12 (kobalamin) – Výskyt v mléčných výrobcích, vejcích, játrech. Zabraňuje anémii, krevním chorobách, encefalii.
Doporučená denní dávka: 5 mg

Vitamin K (fylochinon) – Najdeme jej ve veškeré listové zelenině, obilovinách, luštěninách, ovoci, sýrech. Má význam pro krevní srážlivost. Jde o antikarcenogen.
Doporučená denní dávka: 100 ug

B-komplex
B-komplex Forte
Pangamin (pivovarské kvasnice)
apod. poptejte se v lékárně, rádi Vám poradí.

Další odpovědi
hanulka11

Hlavně je důležité nemyslet si když si ráno v poledne ,večer namažu ,že je to dobře.....kdepak není …je nutné mít lůj v kapse a mazat i několikrát za hodinu , prostě rty nesmějí vyschnout – doma je dobré potřít je medem
prodává se i pomáda s medem …med je na to opravdu fajn a rychle hojí.
také jsou dobré masti z lékárny kalciová mast ta je na obnovu kůže – sice moc dobře nechutná, ale je velmi účinná a ještě nechutnější je infadolan ,ale opět hustá hojivá mast
a tak já radím… maž… maž… maž

Drap

Pokud jelení lůj nestačí , nutno ho aplikovat častěji. Nic jin=ho asi nepomůže

hanny 2

Nedávno to tu bylo – http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-delat-s-popraskanymi-rty

Luccyy

dodržovat pitný režim !

Elile

Radím zázračný kelímek od Oriflame, fakt pomáhá! :))

Sea

mě (a nejenom mě) se vždy vyplatil framykoin-je sice jen na předpis, ale doktor ti ho předepíše, když řekneš, že to máš prostě jen na suchou pusu, kromě toho je framykoin výborný snad na všechno 🙂