Katusa

Čím mazat oční víčka?

Mám je jakoby suché, šupinky suché kůže na nich. Když to namažu krémem, ať obyčejným neparfémovaným, nebo očním, pálí to. Děsně to svědí, okolí očí mám zarudlé, jako po flámu… běhat po doktorech teď nemám čas… Poraďte
Doplňuji:
Děkuji za rady, slibuji, že zajdu na kožní a na alergologii, ale až za 2 týdny po státnicích, teď na doktory namám ani myšlenku…jen kdyby to tak nesvědělo…

Nejlepší odpověď
Berušinka

Já bych zkusila kalciovou mast – v lékarně je volně k prodeji.

Další odpovědi
DDarent

může to být alergií právě na ten krém…

hanny 2

Budeš mít asi ekzém z nějakých očních stínů nebo čím se líčíš.Na kožní nechoď,tam dokážou akorát napsat mast s kortikoidy.Zkus ten jelení lůj,calciovou mast nebo mastičku z konopí.

venkovan

Zkus rum s vodkou a oči tě sice pálit budou, ale budeš vědět, že je to po flámu.
Ale zaběhl bych raději na kožní. tam se chodí i bez doporučení obvodního lékaře. Není to o běhání po doktorech, ale o úloevě od bolesti a možná podchycení třeba nějaké kožní choroby která se obtížně při zanedbání potom léčí.

pokazdejinak

měla jsem stejný problém – mazala jsem klasickou modrou indulonou. na chvilku pomohla, ale problém se vracel… nakonec pomohl opravdu doktor, na kožním mi předepsal mastičku ophtalmo-hydrokortizon

a kortikoidů se nebojte, když má jejich použití opodstatnění (úporné dlouhotrvající záněty a obtíže), tak do léčby prostě patří… ale o tom by měl opravdu rozhodnout lékař

Michálek1245

Dobrý den, já mažu indulonou, ale už jsem objednaný na zákrok operace očních víček na klinice https://mybes­tcare.cz/plas­ticka-operace-vicek/ protože se to fakt nedá vydržet. Ta indulona je jen takové krátkodobé řešení, které sice nějaký účinek má, ale řeší to jen následky problému, nikoliv problém samotný. Takže počítejte s tím, že vás to stejně nemine.