Avatar uživatele
Registrovaný

Jakou mám šanci dostat se na střední?

Dobrý den,chtěla bych se zeptat jakou mám šanci dostat se na Střední zdravotnickou školu.mám jednu 3 z matematiky (dyskalkulie) a čtyři dvojky které jsem dostala spíše kvůli lenosti.mám průměr skoro 1,4 takže budu mít tak polovinu bodů za známky ze zš.děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Nikdo z Odpovědí vás do školy nepříjímá, takže jde jen o dohady. Navíc každý rok to může být jinak.
Zda budete přijata, neví ani ředitel školy, na niž se chcete hlásit. Zatím ještě nezná, kolik žáků bude brát, kolik se jich přihlásí, jaký budou mít prospěch na vysvědčení a jak složí přijímací zkoušky.

Dělejte vše pro to, abyste byla úspěšná při psaní státních přijímacích zkoušek. Tyto zkoušky se započítávají do přijetí 60 %., tedy hrají větší roli než prospěch.
---
Je dobré, když se ještě podíváte na stránky školy, reference zjistíte u těch, kdo na školu chodí, seznamte se školou v Den otevřených, kde se rovněž můžete na leccos zeptat.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Myslím, že šance je, o tyhle obory není tak velký zájem. A matika tam není to hlavní.


Avatar uživatele
Pokročilý

Na střední zdravotnické školy je velmi malý zájem. Doby, kdy byly "zdrávky" výběrové a tedy v jistém slova smyslu elitní střední školy, dávno minuly. Dnes spíš živoří a proto není nejmenší problém se tam dostat, berou skutečně skoro každého. Takže tvé šance jsou velmi dobré jak v případě, že budou přijímat na základě středoškolského prospěchu, tak v případě, že budou přijímat na základě přijímacích zkoušek. Nezanedbatelná část uchazeček na tom bude hůře než ty. Pokud chceš mít jistotu u konkrétní školy, prostě se zeptej například na dni otevřených dveří - dělá to většina škol, chce to jen hlídat jejich webové stránky, abys nepromeškala termín.

Mimochodem, plnohodnotnou zdravotní sestrou se staneš až absolvováním vyšší odborné školy nebo vysoké školy v oboru ošetřovatelství. Pokud ti tedy jde o práci sestry a nikoliv o práci na pomezí sestry a sanitářky, pouvažuj o tom, zda by nebylo lepší studovat obor, který ti usnadní přijetí na pomaturitní studium. Tedy buď gymnázium, nebo na zdrávce obor zdravotní lyceum.

PS: Annas si nevšímej. Patří do toho druhu lidí, který má potřebu se důležitě ozvat i v případě, že ve skutečnosti nemá co říct.


Avatar uživatele
Pokročilý

ty?zadnou sanci,-)

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 3219
Zlatý Drap 2160
Zlatý quentos 1363
Zlatý ivzez 1206
Zlatý led 729
Zlatý mosoj 688
Zlatý marci1 643
Zlatý gecco 617
Zlatý hanulka11 564
Zlatý Kepler 550

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.