Abcdefgh123

V pololetí v 8. třídě jsem měla 4 z matematiky a v 1. pololetí 9 za 3. Mám šanci se dostat na SŠ s maturitou?

Odpovědi
annas

Ptáte se na nesprávném místě. Rozhodující slovo má ředitel (příjímací komise), nikoliv někdo zde na Odpovědfích. Bude vás někdo z nás přijímat?

Bohužel, rozhodující pro přijetí jsou známky na vysvědčení, výsledek přijímacích zkoušek a také záleží na tom, kolik se hlásí žáků. na školu.

Kromě toho jste neuvedla i další známky, zda máte samé jedničky a jen jste třeba podcenila matematiku. I to může přijímací komise zvážit, pokud nejde o matematický obor,

Ať se vaši rodiče zeptají přímo ve škole, kde vám mohou odpovědět jen to, zda máte či nemáte šanci.

Ad George,

na všechny sstředn íškoly s maturitou jsou povinné jednotné přijímací zkoušky

„Kromě povinné jednotné přijímací zkoušky může škola organizovat ještě i vlastní školní zkoušku, např. z dalších předmětů. V takovém případě bys vykonával/a zkoušky ve dvou dnech, lépe řečeno možná i ve čtyřech, když se přihlásíš do dvou škol.“
http://www.in­foabsolvent.cz/Ra­dy/Clanek/7-0-02/Hlasim-se-do-maturitniho-oboru

anonym

pokud ti nejde matematika, je to jen jistá indície, že ti na střední příliš nepůjdou technické obory. Zřejmě tedy budeš spíš mudrovat nad nesmrtelností chrousta než stavět mrakodrapy, mosty a roboty s umělou inteligencí 🙂 Ale i tím se dá živit, naši politici to dokazují každý den, neztrácej naději 🙂

Šanci dostat se na SŠ rozhodně máš. Čtyřky nejsou žádným způsobem diskvalifikační pokud jsi schopen zabrat a na poslední chvíli se doučit významnou část látky prověřovanou přijimacími zkouškami – není to nic nereálného, začni třeba tím že si předplatíš online kurzy přípravy na přijímačky na SCIO – https://www.scio.cz je to rozhodne velmi dobra investice, stejně tak máš možnost zvolit méně populární obor na který mohou brát třeba i bez přijímaček.

aliendrone

Můj synovec měl na konci 7. třídy z matiky čtverec. (tenkrát se základka opouštěla v 8. třídě) Poté, co jsem si ho „trochu vzal do prádla“, nejen že měl v pololetí 8.třídy trojku, ale vzali ho na učňák s maturitou. Dnes je inženýr a ministerský rada. Stačí? ;) :D :D