Avatar uživatele
Gus_Fring

Měli jste na SŠ někdy na vysvědčení samé jedničky?

A stojí to podle vás za to, snažit se mít samé „biče“ na SŠ?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 798 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pepa25

Úplně samé ne, ale na vyznamenání to bylo vždycky. I na vysoké na prospěchové stipendium …

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Rokio

Samé jedničky ne, ale jednou jsem měl na vysvědčení pouze tři dvojky (konec prvního ročníku) a jednou pouze čtyři dvojky.

Není tak moc důležitý prospěch, ale hlavní je zájem o učivo.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Ne, v mém případě vyloženě nemožné. Byl jsem lempl na kvadrát (spíš snad na kubík či rovnou teserakt), takže vždy jsme dostal nějakou nedostatečnou a pokud víš, jak ti jediná bajle dokáže podělat průměr…

Bylo fuk, jestli šlo o naučení se debilní básničce, napsat doma rozbor přirozeně nějaké absolutně nečitvé srajdy – v mém případě (vyflákl jsem se na to) byla alespoň jedna koule JISTÁ. Prostě jsem byl mladej a blbej lempl, no. :(

Jinak ale z životní praxe mi vyplynula odpověď na tehdy DOST často pokládanou otázku: „K ČEMU MI TAHLE KRAVINA V ŽIVOTĚ BUDE?“ Odpověď zní: "Zpravidla k NIČEMU, ale život je svině a NIKDY nevíš, kdy a co se ti bude hodit. A teprve PAK oceníš, jak MOC FAJN je něco vědět (z naučení znát), než to pracně zjišťovat či dokonce objevovat. Nezřídka to bývá kritický rozdíl mezi úspěchem a neúspěchem.

Takže za mě platí: kdybych DNES šel znovu do školy, tak bych šrotil TAK USILOVNĚ, že ti bývalí „superšprti“ by proti mě byli úplné dvojky másla! Tenkrát mi byly mejdany a diskotéky přednější, holky super zábava, jenže dnes tak nějak si říkám: „Hmmm, a CO jako“? Snad budeš chytřejší, než já kdysi. ;) :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Justin1

Samé jedničky jsem nemíval, ale většinu mých známek na vysvědčení tvořily jedničky.

Myslím, že je dobré snažit se o samé biče, ale nemělo by to znamenat, že si tím na sebe upleteme bič a budeme se hroutit z každé nedokonalosti. Taky je důležité vědět, že vysvědčení plné jedniček za nějaký čas už nikoho zajímat nebude a že není možné ho automaticky bez dalšího rozvíjení se chápat jako vstupenku k úspěšnému životu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek