Mates37

Mám šanci dostat se na SŠ?

SŠ – pedagogické lyceum
Mam 4 z matematiky
3 z češtiny a chemie
A ješte 3 dvojky

Nejlepší odpověď
Malvína

A? Co my s tím? Mě to nezajímá.

Další odpovědi
annas

To neví ani ředitel školy, na níž se chcete hlásil. Určitě budou mít zájem další žáci, kteří budou mít lepší prospěch.

Pro přijetí jsou rozhodující testy z CJL a MAT – započítávajíc se 60 % a 40 % pak známky z 8. třídy a z 1. pololetí 9. třídy.

Pochybuji, že zvládnete přijímací testy. Nebylo by lepší vybrat si střední školu s výučním llistem? Pokud školu úspněšně ukončíte, , můžete si maturltu udělat dodatečně.

zvonisek

Pokud uděláš přijímačky, které se skládají z testu z matematiky a českého jazyka, tak proč ne. Otázkou však je, zda studium dokončíš, jelikož tato škola má oba předměty, s kterými zápasíš. Nechci tě odradit, ale já jsem přijímačky udělala, hlásila jsem se z vyznamenáním a zatím bohužel maturitu nemám, utekl mi o pár bodů didaktický test z aj, jinak maturita lépe než ostatní. 1 a 2.

Arne1

To je konstatování (nebo výkřik radosti), nebo dotaz (jehož zápis koresponduje s trojkou z češtiny)?
A teď se přiznej, co chceš děti v budoucnu učit, když neumíš počty a neumíš ani napsat otázku.

Kelt

Máš šanci. Možná větší než kdybys chtěl vyhrát ve Sportce. Zaměř se na předměty, ze kterých děláš přijímačky a uvidíš. Každopádně se musíš zlepšit, abys školu dokončil a měl šanci jít dál. A co chceš dělat potom, záleží na tobě, ale už dnes by ses měl pro to rozhodnout. Ale počítej s tím, že ti to nemusí vyjít, stejně jako ve Sportce. Máš připravené další řešení?

Gus_Fring

Jedná šance je. Je to: se učit, se učit, se učit, jak řekl náš Vláďa Lenin (ikdyž to spíše bolševici převzali).

Mc Merkurion

… vzhledem ke stavu našeho školství je vše možné, hlavně ten obor: pedagogické >>> holt, kdo umí, ten umí, a kdo to neumí, tak to učí …

Edison

Tady je něco špatně, s takovýma známkama se dostat na sš… 😁

elkon

Na to jsi měl myslet dřív. Pedagogické lyceum, to znamená, že vzdělává budoucí učitele. No jestli to tak je normální, ani se nedivím, že dnes školství upadá a děti nic neumí.

Ksjx

Bez sance, ani k primackam nechod. Ztrata casu

Bobek 2

Obávám se, že tady ani píle nepomůže.

Rokio

Tak to je opravdu síla. Žák se čtyřkou a dvěma trojkami se chce dostat na střední školu. Moje bývalá asistentka se na SŠ napoprvé nedostala, a to mělo daleko lepší známky, a tak šla na SOU a pak na SŠ.

anonym

Prosimtě se čtyřkou na že leckdo vystuduje i doktorát. Čtyřka není problém, problém je v tom že je zrovna z matematiky (neříkám kdyby to byl dějepis a dotyčný se stal programátorem, pak je to jedno) ale matematika je takový elementární základ všeho. Pokud se hecne a počty si dostuduje nemusí ale vadit ani čtyřka z matiky

anonym

Podle tvé teorie bych neprolezl ani střední protože jsem měl čtyřky dokonce dvě. Ale byly z předmětů na kterých později houby záleželo (literatura, dějepis, chemie), šel jsem na technický obor ve kterém bylo důležité jen to, že z matematiky máte za jedna a ty čtyřky mi tak nikdy v pozdějším studiu nebyly na překážku.

Edison

Njn… Budem národ vzdělanejch blbců. Už teď to začíná být znát.