hanna4

Můžu se dostat na střední školu, vynechám-li 9. ročník a půjdu studovat do Japonska?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli jde vynechat 9.ročník a jít studovat do Japonska. Nespleťte si to. Nestěhuji se tam s rodinou, jen sama. Předem děkuji.

Nejlepší odpověď
Agneta

Na roční pobyt si připrav milión Kč…:DDD
Nebo jsi myslela, že to bude zadarmo, že si půjdeš jen tak někam studovat?

Další odpovědi
ivzez

Studovat v Japonsku můžeš až po složení maturity, studovat lze až na vysoké
škole. Na základní a střední škole jsi a budeš žákem, nikoliv studentem.

Pro přijetí na SŠ je nutné splnit devět let povinné školní docházky, což je
v některých případech možné i v případě, že nedokončíš devátou třídu.

Povinnou školní docházku lze za určitých okolností splnit i návštěvou školy
v zahraničí. Nevím ale, jaké dohody máme uzavřeny s Japonskem, jestli by
ti u nás návštěvu japonské školy uznali.

Takže doporučím se s tímto dotazem obrátit na ministerstvo školství.