Avatar uživatele
Registrovaný

Jak velký je vesmír? Může existovat stroj času?

Ve školách nám pořád říkali, že vesmír je nekonečný, ale přijde mi to nesmyslné. Jak může být něco, co vzniklo z konečna, být nekonečné?

Druhá otázka:
Může existovat stroj času?

taky mi přijde nesmyslné. "Rychlost plynutí času" můžeme zvýšit, snížit, ale určitě ne obrátit nebo se objevit z bodu A v bodě B. Čas je přeci i délkový rozměr
Doplňuji:
Tak ano, čas skutečně není délková míra, ale můžeš převést čas ze sekund na metry, což si myslím, že zlepší chápání mnoha teorií, zvlášť teorie relativity.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Jak je vesmír, který pozorujeme, vlastně velký? Vesmír je velký 13,7 miliardy světelného roku.
-----
http://www.rozhlas.cz/…
------------
Čas nás doprovází na každém kroku. Ale co to vlastně je? Měl Einstein pravdu? Je možné cestovat v čase?
------------
http://www.trochahistorie.estr anky.cz/…
------------------
A protože je dnes Silvestr......

Více než pětina Britů věří v existenci světelného meče..
--------
http://bonusweb.idnes.cz/…
Doplňuji:
Převést čas na metry...

Rychlost světla (nebo jiného elektromagnetického záření) ve vakuu je definována přesnou hodnotou 299 792 458 metrů za sekundu[1] (1 079 252 848,8 km/h).

Zkus to a dostaneš Nobelovku.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Čas není délková míra.A jak nekonečný je vesmír se asi nedozvíme,dokud někdo nevynalezne cestu časem.Určitě dříve nebo později někdo takový stroj postaví. Osobně si myslím,že už může existovat.Když jsem si četl v roce 1953 o cestě na měsíc od p. Verna,táta se divil,jak takové nesmysly mohu číst.Tenkrát utopie,dnes dávno překonaná záležitost.A takových příkladů se najde mnoho.Že je cesta časem možná,mne utvrzuje i odpověď pana H.G.Wellse na podobnou otázku: "Představte si,že jdete po cestě a na obzoru vidíte strom. Máte při tom možnost,dívat se stále jen dopředu. V okamžiku,kdy kolem stromu projdete,přestanete vidět a vnímat. To ale neznamená,že ten strom zmizel. Vy jenom nemáte možnost otočit hlavu (vrátit čas),abyste ho mohli znovu spatřit". I proto věřím,že je cesta časem něco co bude,možná v blízké budoucnosti,běžné.
Doplňuji:
Čas na metry? No dobře.A až se Tě někdo zeptá "jak dlouho ti trvalo,než si tam dojel",odpovíš, "asi třicet tisíc metrů". Nebo,"jak dlouho mi to bude trvat",odpověď, "no,asi tak 730 metrů". Doufám jen,že to nemyslíš vážně.


Avatar uživatele
Zlatý

1) nikdo nevi, jestli je vesmir konecny nebo nekonecny. Pokud je nekonecny, nikdy se to nedozvime. Nikdy. A pokud je konecny, pak za nim neco je - a opet se nikdy nedozvime, jestli to "neco za tim" je konecne nebo ne. A pokud ano, opet za tim neco bude - a zase se nedozvime, jestli to bude koncit nebo ne.. a tak to bude pokracovat. Je to uplne stejne, jako otazka s Bohem.

2) Za pochopeni dnesni fyziky stroj casu existovat nemuze. Jednoduse pracovat se 4. rozmerem (= casem) neumime. A na rozdil od toma007, ja si to nemyslim, prijde mi to jen utopie. A doufam, ze to take utopii zustane. Cas neni neco, do ceho by se melo zasahovat. Ale to uz je na delsi filozoficke diskuze: odpovezte si sami - kdyzbyste meli v moci zastavit krveproliti druhe svetove valky a zastavit tovarny na smrt. Udelali byste to?


Avatar uživatele
Stříbrný

Ke stroji času.. Nevím, jak vy, ale já si myslím, že by se to dalo vysvětlit zákonem o zachování hmoty. Přenosem do minulosti bychom porušili to, co už bylo, nebo bychom něco museli nahradit do našeho časoprosoru. A nakonec, kdo by chtěl umírat, když by se znovu mohl vrátit do mládí a smrt by tak zcela obešel? Využil by se stroj času. Znovu a znovu. V konečném důsledku bychom "uvízli" v jedné době, neposunuli bychom se nikam dál a celkově je to, řekla bych, nemožné.


Avatar uživatele
Zlatý

Mně by spíš zajímalo co je za vesmírem. Kam se tedy vesmír rozpíná.

Pozorování vesmíru je zde interpretováno zcela špatně !!! ( podle dosavadních znalostí).
Vesmír se zvětšuje větší rychlostí než je rychlost světla !!! Takže zjednodnodušeně řečeno můžeme dohlédnout jenom tam, kam od velkého třesku doletělo světlo a propast mezi okrajem vesmíru a doletem světla se neustále zvětšuje.
Pán velkomožný to pěkně zajistil proti zvědavému a povýšenému člověku - člověk si takovéto znalosti nezaslouží !

Cituji : "Podle obecné teorie relativity se prostor může rozšiřovat rychlostí větší než je rychlost světla, a proto můžeme pozorovat jen malou část vesmíru v důsledku omezené rychlosti světla. Protože nemůžeme pozorovat prostor ve vzdálenosti větší než dokázalo uletět světlo (či jakékoli jiné elektromagnetické záření) od velkého třesku, není jisté, zda velikost vesmíru je konečná nebo nekonečná.[8]

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Pokročilý

Ganymede

Vesmír se skládá z dalších tzv. paralelních vesmíru s jinými fyzikálnímy zákony..

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 3222
Zlatý quentos 1428
Zlatý mosoj 1389
Zlatý Drap 1211
Zlatý Kepler 951
Zlatý led 725
Zlatý gecco 710
Zlatý marci1 664
Zlatý Lamalam 656
Zlatý hanulka11 627

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.