Co je to teorie relativity?

Podle mě je vše relativní protože zde není pevný bod který by zajistil stabilitu a kolem kterého by se vše točilo.
PS
Pokud máte lepší vysvětlení na které jste přišli sami těším se na ně, nedávejte mi sem ale odkazy z internetu na internetu jsem již hledal odpovědi!

Nejlepší odpověď
annas

Nevím, zda jste hledal i v historii Odpovědí. Třeba vás některé odpovědi na 6 stránkách uspokojí.

http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=teorie%20re­lativity

Další odpovědi
fcoop

Jedno vysvětlení tohoto fenoménu – přesněji – jde o pokus vysvětlit ho – zní:
Je pan A a pan B.
Pan A strčí panu B nos do zadku.
Vzniklá situace:
Pan A má nos v zadku.
Pan B má nos v zadku.

Ovšem pan B je na tom relativně lépe.

Samozřejmě,že je to stupidní a obehraná odpověď.
Ale na tento druh otázek bohatě stačí.

Drap

Teorie relativity je jen jedna. To co nám předkládáš ty, neni teorie ale nějaká část zmatené úvahy. Takových blábolů by jsme ti mohli vymyslet spoustu, ale stejně by to k ničemu nevedlo..

Kohut57

Relativita je vždy vztah k druhému a dalšímu .Tak třeba tyrkysová barva je relativně zelená v poměru k modré a relativně modrá v poměru k zelené. Jakou má tedy barvu? Japonci pojem zelená a modrá nemají. Mají rovnou modrozelenou, asi proto , že mají kolem sebe relativně hodně mořské vody , tyrkysové barvy.
Doplňuji:
Je inteligence jazyka v jeho složitosti / jako čeština/, nebo jednoduchosti/jako angličtina/, nebo je to relativní?

Bironc

Klasická teorie relativity hlavně předpokládá klasické skládání rychlostí, což znamená, že když svítím baterkou po směru jízdy v jedoucím autě, mela by být rychlost světla součtem jí samotné a rychlosti pohybu vozidla. Speciální teorie relativity pak například předpokládá, že rychlost světla je ve všech soustavách stejná. Dále že časový interval mezi dvěma událostmi je ve vlastní soustavě nejkratší možný a v každé jiné soustavě se zdá delší. Taky to, že délka pohybující se tyče je ve vlastní soustavě nejdelší možná, v každé jiné soustavě se pak zdá kratší (za předpokladu že je tyč natočena ve směru pohybu). Je toho více, ale to se sem nevejde 🙂