Co je to vlastně teorie relativity?

Nejlepší odpověď
tom004

Třeba tady

Zdroj: http://www.al­debaran.cz/as­trofyzika/gra­vitace/otr.html

Další odpovědi
BandiOl

Princip je ve v náhledu na čas. Standardní fyzika bere čas jako berličku, která všude plyne stejně. Teorie relativity bere rychlost světla za neměnnou. To znamená, že čas může plynout různou rychlostí v různě rychle se pohybujících soustavách..

Zdroj: pknewshop.cz/zdravi

vedi

Pokus zdůvodnit příčiny, proč teorie relativity funguje, zkouší podobnost s chodem počítače. Svět jako virtuální realita.

Zdroj: www.tichanek.cz/g7v/str-4_15-ti.pdf