Avatar uživatele
Pokročilý

Jak to je s Dohodou o Provedení práce ???

Kolik na ní můžu odpracovat ( podle mého ujištění by to mělo být 300 hodin ročně ) a co se děje když tyto hodiny odpracuji je možné sepsat smlouvu novou nebo musím čekat do nového roku a těch 300 hodin se bere jako u jedné smlouvy jedné společnosti nebo když mám třeba 3 brigády tak to je na všechny 3 těch 300 hodin , a také ještě jak je to s daněma musí se platit nebo ne nebo něják u limitu 10 000 korun , a ještě jak je to s přesčasama těch 150 hodin ročně platí to i u této DPP . ???
Mockrát děkuji za ochotu to celé číst a za případné odpovědi :)...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

Podle nového Zákoníku práce můžete za 1 rok odpracovat na DPP 300 hod u 1 zaměstnavatele. Můžete pracovat u více zaměstnavatelů, ale ročně u každého z nich můžete odpracovat pouze 300 hod. Nebo i více, pokud zaměstnavatel tak moc nehledí na přesný počet odpracovaných hodin, což někteří zaměstnavatelé dělají, že vám třeba neuvedou na výplatní pásce hodinovou mzdu a DPP se "natáhne" třeba na celý rok. Nezdaněný limit výdělku je 9.999 Kč za měsíc. Vše nad to se daní, při podepsání rúžového formuláře poplatníka je daň 15% z hrubé mzdy. Podpisem růžového Prohlášení poplatníka k dani potvrzujete zaměstnavateli, že u něj uplatňujete nezdanitelné částky a slevy na dani, na které máte nárok.
Pokud prohlášení nepodepíšete, zaměstnavatel vám strhne srážkovou daň nebo zálohu na daň nesníženou o slevy na dani. Přitom můžete přijít o slevy na dani, pokud váš celoroční příjem je nízký, tuším do 5 tis.Kč měsíčně.
Zaměstnavatel zmenší o uplatněné slevy daň z naší mzdy a vám tím pádem vyplatí vyšší čistou mzdu, čili je výhodné prohlášení podepsat.

Na stejné období, minimálně 1 kalendářní měsíc, můžete podepsat Prohlášení jen u jednoho zaměstnavatele.

Od r. 2012 při práci na DPP neodvádíte státu ani zdravotní, ani sociální pojištění do výše výdělku 9.999 Kč/měsíc.
Pokud však nemáte v konkrétním měsíci jiný příjem než z DPP do 9.999 Kč měsíčně a není za vás plátcem pojistného stát (nejste invalidní důchodce), musíte se přihlásit do 8 dnů zdravotní pojišťovně jako osoba bez zdanitelných příjmů a sám platit pojistné - výše pojistného je poměrně nízká.

Přesčasy se na práci na DPP nevztahují, platí max 300 hod ročně.

Ještě nějaké otázky? :-)

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Ročně u jednoho zaměstnavatele 300 hodin.Víc ne.Těch zaměstnavatelů mohu mít deset.Těch 10 tisíc je limit pro zaměstnavatele,kdy on nemusí odvádět sociální a zdravotní a další.Ty si ale musíš podat začátkem dalšího roku daňové přiznání a předložit všechny příjmy od všech zaměstnavatelů,spočítat daň a také sám si přiznat zdravotní a sociální pojištění,pokud příjmy přesáhnou stanovenou částku.Přesčasy pochopitelně neexistují.Je to dohoda na 300 hodin a víc ani ťuk.Pokud dělám víc,pak pochopitelně záleží na dohodě se zaměstnavatelem,kolik se bude evidovat -ALE od ledna na tohle chodí přísné kontroly a pokuty jsou mastné.Už to nejsou blbci a dokáží počítat.Jinak vše musí být napsáno ve smlouvě.Mám takový vzor.Pro orientaci - za rok 2011 je nezdaněný příjem asi 140 000.
Doplňuji:
Pusinka má poněkud jiný výklad,než říká zákon

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2164
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 929
Zlatý mosoj 677
Zlatý gecco 534
Zlatý led 532
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 399

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.