verka

Je výhoda u dohody o provedení práce podepisovat ,,růžové prohlášení"? Prý mi nestrhnou 15%tní daň.

Jsem na PÚ, pracuji občas na dohody, ale nikdy mi nikdo neřekl, že mi nemusí strhávat daň. Netušíte, jak to je?

Nejlepší odpověď
Hlada

15% daň z příjmu zaplatíte jen v tom případě, když máte příjem do 5000/měs. a nepodepíšete prohlášení k dani. V ostatních případech platíte zálohu na daň sníženou/nesníženou o slevy na dani podle toho, jestli podepíšete/ne­podepíšete prohlášení. Varianty jsou popsány v odkazu. Vzhledem ke slevě na poplatníka je daň do 165 600 příjmu nulová, takže do této výše je výhodnější prohlášení podepsat.

Zdroj: http://www.jak­podnikat.cz/bri­gady.php

Další odpovědi
terry

Myslíš daň z příjmu?