mojitek

dohoda o provedení práce.

Ahoj,chci se zaptat,pokud má někdo „Dohodu o provedení práce“ je povinen zaměstnavatel uhradit zdravotní pojištění? Z odkazů tady dříve psaných jsem se to nedozvěděl.Díky moc za odpověď.

Nejlepší odpověď
anonym

Z dohody o provedení práce se neplatí zdravotní pojištění ani sociální. sráží se ouze daň a to bez jakýchkoli slev na dani.
Pokud platí 15%, tak 15%.
V případě, že nejsi nikde zaměstnán na hlavní pr. poměr, nejsi v evidenci ÚP nebo nemáš jiný zákoný důvod pro osvobození platby na zdrav. pojištění (platí stát) a pokud máš pouze tuto dohodu, musíš si zdravotní pojištění hradit sám. Ve výši 1080,–Kč (pro rok 2012). Sociální pojištění se neplatí a doba se nezapočítává pro důchod.

Další odpovědi
hanulka11

manžel pracoval pár měsíců na dohodu a nic zaměstnavatel neodváděl- nevím ovšem jestli to bylo správné
Doplňuji:
našla jsem nyní toto
http://ohroze­ny.podnikatel­.cz/clanky/cha­os-v-dohodach-o-provedeni-prace-rozdily-v-zpojistneni/

Tazman

Pokud vím tak nemám zaměstnavatel povinnost se o cokoliv takového zajímat. Proto to rádi dělají. Jeden papír a mají dvě mouchy jednou ranou. Zaměstnance a bez povinností.

mojitek

Děkuju Hanulko. Já právě potřebuju vědět jak to správně je.