Avatar uživatele
mojitek

dohoda o provedení práce.

Ahoj,chci se zaptat,pokud má někdo „Dohodu o provedení práce“ je povinen zaměstnavatel uhradit zdravotní pojištění? Z odkazů tady dříve psaných jsem se to nedozvěděl.Díky moc za odpověď.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, terry před 4200 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Z dohody o provedení práce se neplatí zdravotní pojištění ani sociální. sráží se ouze daň a to bez jakýchkoli slev na dani.
Pokud platí 15%, tak 15%.
V případě, že nejsi nikde zaměstnán na hlavní pr. poměr, nejsi v evidenci ÚP nebo nemáš jiný zákoný důvod pro osvobození platby na zdrav. pojištění (platí stát) a pokud máš pouze tuto dohodu, musíš si zdravotní pojištění hradit sám. Ve výši 1080,–Kč (pro rok 2012). Sociální pojištění se neplatí a doba se nezapočítává pro důchod.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

manžel pracoval pár měsíců na dohodu a nic zaměstnavatel neodváděl- nevím ovšem jestli to bylo správné
Doplňuji:
našla jsem nyní toto
http://ohroze­ny.podnikatel­.cz/clanky/cha­os-v-dohodach-o-provedeni-prace-rozdily-v-zpojistneni/

Upravil/a: hanulka11

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Tazman

Pokud vím tak nemám zaměstnavatel povinnost se o cokoliv takového zajímat. Proto to rádi dělají. Jeden papír a mají dvě mouchy jednou ranou. Zaměstnance a bez povinností.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mojitek

Děkuju Hanulko. Já právě potřebuju vědět jak to správně je.

před 4200 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek