loosi

Jak je to s hmotnou odpovědností u dohody o provedení práce?

Platí tu také 4,5 násobek nebo jak to je?

Odpovědi
mosoj

Pokud podepíšete hmotnou odpovědnost, žádné násobky neplatí. Hradíte v púlné výši případně vzniklé škody.

jaza

Na hmotnou odpovědnost by jste se měl/a pojistit u kterékoliv pojišťovny, jsem tak pojištěna již léta. Vámi způsobenou škodu uhradí, ale je nutné se zeptat v jaké procentuální výši – je různá. Pojištění však neplatí na škodu způsobenou pod vlivem alkoholu a škodu způsobenou úmyslně. Platí se ročně, u některých pojišťoven je možná dohoda i na pololetní nebo řtvrtletní splátky.