Kolik hodin je nárok na lékaře?

pracuji v Brně , lékaře mám v Židlochovicích(25 km) i v místě bydliště – Brno venkov (20 km), kolik hodin mám nárok na jednu návštěvu lékaře

Odpovědi
standa

Nařízení vlády č. 590/2006 Sb., kterým se stanoví okruh a rozsah jiných důležitých osobních překážek v práci

1. Vyšetření nebo ošetření
Pracovní volno s náhradou mzdy nebo platu se poskytne NA NEZBYTNĚ NUTNOU DOBU, bylo-li vyšetření nebo ošetření provedeno ve zdravotnickém zařízení, které je:

  1. ve smluvním vztahu ke zdravotní pojišťovně, kterou si zaměstnanec zvolil
  2. je nejblíže bydlišti nebo pracovišti zaměstnance a je schopné potřebnou zdravotní péči poskytnout (dále jen „nejbližší zdravotnické zařízení“)

A pokud vyšetření nebo ošetření nebylo možné provést mimo pracovní dobu.

Bylo-li vyšetření nebo ošetření provedeno v jiném než nejbližším zdravotnickém zařízení, poskytne se pracovní volno na nezbytně nutnou dobu; náhrada mzdy nebo platu však přísluší nejvýše za dobu podle prvního odstavce.