Pipka

Kolik dvanáctihodinových směn za měsíc mám odpracovat u hlídací agentury při turnusu D-N-V-V?

Kolik se musí udělat dvanáctihodinových směn za měsíc u hlídací agent. při turnusu D-N-V.V, je na to nějaký plánovací kalendář? Mám tento turnus a jednou mi směny vychází jako 12ky a jindy 11ky a někdy 11,25 hodin za směnu a jsem z toho jelen.

Nejlepší odpověď
ivzez

Odpracovat musíte tolik směn, kolik Vám jich zaměstnavatel naplánuje.

Zákoník práce neurčuje pracovní dobu na měsíc, stanovuje pracovní dobu na týden.
Počet hodin týdně se pak liší podle typu provozu. V jednosměnném provozu jde
o 40 hodin týdně, ve dvousměnném o 38,75 a v třísměnném nebo nepřetržitém 37,5 hodin týdně.

Protože se liší počet týdnů, liší se i počet hodin v různých měsících.

Pracovní dobu i délku pracovních směn určuje zaměstnavatel,
který je povinen Vám vysvětlit vše, na základě čeho Vám počítá mzdu.
Musí Vám umožnit nahlédnout do veškerých podkladů a musí Vám
na své (zaměstnavatele) náklady umožnit si z podkladů pořídit kopie.

————
Doplňuji:

Při dvanáctihodinové pracovní době to v případě čtyřicetihodinového
úvazku vychází průměrně na 15 pracovních směn.

Ovšem pozor na to, že zaměstnavatel může v režimu s nerovnoměrně
rozloženou pracovní dobou na některý měsíc naoplánovat směn více,
na jiný zase méně.

Důležité je vycházet z týdenní pracovní doby. Vše, co za vyrovnávací
období odpracujete navíc, je práce přesčas, za niž Vám vedle mzdy bude
náležet i příplatek za práci přesčas.

Další odpovědi
terry

Při turnusech jak píšeš to nebude vycházet pravidelně. Záleží také na tom, kolik lidí se v turnusech střídá. A kolik dní má měsíc. Musí se ti naplánovat tak, aby vycházely odpracované hodiny v měsíci.
Běžně je turnus jak píšeš a jednou či dvakrát změna. Třeba den volna nebo denní směna navíc nebo jen jedna hodina.

mosoj

Nikomu nepřeji plánovat harmonogram pro nepřetržitý provoz, ještě s dvanáctkami a dodržovat při tom zákoník práce.
Jednoduše řečeno v nepřetržitém provozu, při pokrytí celého měsíce ,vychází vždy několik směn nad zákonnou pracovní dobu. Tedy buďto přesčas nebo náhradní volno. Kolik vydřiduchů toto dodržuje ? Čím bude kratší zákonná pracovní doba, tím těžší a dražší to bude.

Drap

Spočítáš si to podle smlouvy. Tam by mělo být uvedeno, kolika hodinový pracovní úvazek máš. U hlídacích agentur to však v realu nebývá tak úplně pravda. Často převádějí část prcovní doby na jinou firmu a další podobné kejkle. Od jednoho známého vím, že pracuje u hlídací agentury za měsíc cca 20 –23 dvanáctihodino­vých směn.